Jõgeva Sordiaretuse Instituut võttis tööle asedirektori

Jõgeva Sordiaretuse Instituudis asedirektorina tööle asunud Pille Arder tegeleb peamiselt seemnekasvatusega ja instituudi välissuhete korraldamisega

1985. aastal Eesti Põllumajanduse Akadeemia agronoomina lõpetanud Pille Arderi tööst Jõgeva Sordiaretuse Instituudis moodustab suurema osa seemnekasvatuse arendamine ning Jõgevamaal aretatud sortide tutvustamise ja turustamise korraldamine välisriikides.

“Seoses nende valdkondade osatähtsuse suurendamisega võtsimegi tööle asedirektori. Aastaid tagasi töötas selles ametis Vahur Kukk. Pärast tema lahkumist jagasime asedirektori ülesanded erinevate töötajate vahel. Nüüd aga otsustasime selle ametikoha taastada. Kutsusime sellesse ametisse Pille Arderi, kellel on pikaajalised kogemused nii põllumajanduse kui ka sordiaretuse alal. Eriti oluliseks pidasime me tema töötamist põllumajandusameti sordiosakonnas, mis asub Viljandis, ” ütles sordiaretusinstituudi direktor Mati Koppel.

“Pakkumise Jõgeva Sordiaretuse Instituuti tööle tulla võtsin  vastu  just selle asutuse pikaajalist ja tunnustatud teadustööd ja tugevat vaimsust silmas pidades, ” ütles Pille Arder.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus