Jõgeva Sordiaretuse Instituudis algas viljakoristus

“Viljad on ilusad ja lootusandvad ning ka teistelt põldudelt loodame saagiks saada vähemalt neli tonni hektarilt ning parematelt põldudelt isegi üle viie tonni,” rääkis Jõgeva SAI asedirektor Vahur Kukk.

Tema andmetel on tänavune viljakoristus eelmiste aastatega võrreldes hilinenud sõltuvalt viljaliigist nädala või isegi paari võrra.

“Loodame, et ilmataat soosib viljakoristust ning pakub ka puhkajatele võimalust nautida suve- ja rannamõnusid,” lausus ta.

Kokku on sordiaretuse instituudil koristada ligi 60 hektarit teraviljade seemnepõlde, näiteks otra Anni, Inari, Barke, suvinisu Helle, kaera Jaak ning väga hea supihernest Mehis.

Vahur Kukk ütles, et talinisu Sani sobib kasvatamiseks taludes, ühistutes ja teistes põllumajandusettevõtetes. Koristustööd korraldav agronoom Margus Ess märkis, et saianisust Sani saab teha väga head saia. Ta on sellest nisusordist valmistatud saia söönud ja oskab öelda ainult häid sõnu.

“Sani eelis on see, et ta valmib väga heal ajal ning enne suvivilju. Praegune koristusaeg on aga ideaalne. Tera on peaaegu kuiv ja kuivatamisega suuri probleeme pole,” märkis Margus Ess.

Teisipäeval läks kombainiga Sampo 500 põllule kogemustega kombainer Kalev Laanisto. Kombaini alt vedas vilja autoga kuivatisse Kalev Raudseping. Vilja kuivatab, sordib ning pakendab Aadu Paeveer.

RAIVO SIHVER

blog comments powered by Disqus