Jõgeva sobiks karnevalilinnaks

Euroopas on ehk kuulsaim Veneetsia karneval. Ent ka näiteks Lõuna-Portugali sisemaal asuv Loulé linn korraldab karnevali selleks, et püsida võitluses turistide pärast konkurentsis oma mereäärsetest rannakuurortidest naabritega.

Tänavuse karnevali läbiviimiseks oli Loulé munitsipaliteet eraldanud 500 000 eurot ja karnevalile oodati vähemalt sadat tuhandet külalist. Lihtne matemaatika näitab, et kui iga külaline linnas viiski eurot kulutas, olid kulutused tasa. Melu ja elevus veel kauba peale.

Vastlakarneval Jõgeval

Eestis käivad vastlapäevaga kaasas linakotiliug, hernesupp ning vastlakuklid. Üle Eesti tuntud karnevalilinna ei ole. Miks ei võiks vastlakarnevali eestlastele pakkuda Jõgeva?

Ning kui prominendid esialgu linnatänavatel tola teha ei soovi, siis noortele sobiks vabas õhus trallitamine kindlasti hästi. Ja ega vastlaliug Laiuse mäel ning muud vastlatraditsioonid karnevali raames keelatud peaks olema. Pigem passiksid nad karnevaliõhkkonda täiendama. Kui lumi maas, võib meenutada sedagi, et Jõgeva on Külma Linn.

Jõgeva on Tartule lähemal kui Pärnu

Noorte linn on Jõgeva kindlasti. Betti Alveri ja Alo Mattiiseni festivalid toovad igal aastal siia suure hulga Eesti keskkoolide ärksamatest õpilastest. Paljud neist asuvad mõne aasta möödudes õppima Tartusse. Kui koht tuttav, pole sealt Jõgevale kaugel käia.

Teame, et juba mitmendat aastat tulevad Tartust ajalootudengid Laiusele lumelahingut pidama. Karnevalile tuleksid teisedki. Tudengite tähelepanu köitmise pärast võistlevad Eestis veel mitmed linnad. Otepää on talvepealinn, Pärnu korraldab tänavu aga tudengitele talvepäevi suvepealinnas.

Jõgeva on Tartule kolm korda lähemal kui Pärnu. Siia karnevalile tulla pole Tartust kauge. Kui Jõgeva noores eas armsaks saab, siis on tõenäosus suur, et ka tulevikus ennast selle kandi arenguga kursis hoitakse ja sellele kaasa aidatakse. Ja see ei ole enam karneval, vaid tõsine asi.

PEEP LILLEMÄGI, Reformierakond,
Mittetulundusühing Jõgevamaa Arenduskeskus

blog comments powered by Disqus