Jõgeva SK Tähe/Olivia sai avamängus üllatuskaotuse

Nädalavahetusel tehti algust Eesti saalihoki meistriliiga mängudega. Kahekümne esimest korda peetavate meistrivõistluste avakohtumises kaotas kevadel üheteistkümnendat korda Eesti meistriks tulnud Jõgeva SK Tähe/Olivia meeskond Tallinnas 3:7 (1:3, 1:1, 1:3) Sparta Team Automaailmale.

Sparta mängija Andrei Polovnikovi avaväravale mängu 10. minutil leidsid jõgevalased kiire vastuse: minut hiljem viigistas Pavel Semjonov Ilmar Niitovi söödust seisu. Seejärel läksid aga mänguohjad kodumeeskonna kätte ning 27. minutiks juhtisid nad Gerdo Unga ja Oliver Savi väravate järel juba 4:1. Sander Lehtmele määratud kaheminutilise karistuse ajal suutsid jõgevalased arvulises vähemuses mängides küll kaotusseisu vähendada (taas edukas koostöö Pavel Semjonovi ja Ilmar Niitovi vahel), kuid teise kolmandiku lõpus ja otsustava kolmandiku algul jäeti koguni kahel korral järjest kasutamata Andrei Polovnikovi eemaldamistest tekkinud arvulised ülekaalud. Hoopis Sparta realiseeris Raul Kivi sunnitud pingilistumise ajal ära oma šansi. 43. minutil viis Sander Savi kodumeeskonna 5:2 ette. Mõnikümmend sekundit hiljem suurendas Jaanus Kase Sparta eduseisu juba neljaväravaliseks. 48. minutil vähendas Raul Kivi Joni Koppo söödust veel korraks vahet, kuid rohkemat enam ei suudetud. Mängu viimase värava viskas Oliver Savi 58. minutil juba tühja väravasse.

Mullustel meistrivõistlustel alistas Tähe pronksmedali võitnud Sparta meeskonna seitsmest omavahelisest kohtumisest kuues, ainus kaotus tuli vastu võtta märtsis peetud poolfinaalseeria avamängus.

Pühapäeval tegi Virtuse spordihoones oma meistrivõistluse debüüdi kevadisteks MM-võistlusteks valmistuv U19 vanuseklassi Eesti koondis. Avakohtumises osutas Marko Saksingu ja Pavel Semjonovi juhendatav noortekoondis EMÜ SK-le küll südi vastupanu, kuid kaotas lõpuks 5:9 (0:3, 4:4, 1:2). Koondisse kuuluvatest Jõgeva mängijatest jõudsid väravani Erik Vadi ja Aleksander Andrejev, söödupunkti sai kirja Mathias Einamann.

Sel laupäeval kell 18 on Tähe/Oliva vastaseks Virtuse spordihoones SK GAP/Saku meeskond.