Jõgeva SK Noorus-96 tõusis teises liigas liidripositsioonile

Eesti jalgpallimeistrivõistluste teise liiga turniiri kaheksanda vooru kohtumises alistas Jõgeva SK Noorus-96 laupäeval Kohtla-Järve JK Järve II meeskonna 3:0 ning tõusis liigatabelis esikohale.

Vaimastvere Arenal peetud kohtumise skoori avas 43. minutil Mikk Kesküla, kes saatis Kohtla-Järve meeskonna väravasse Jürgen Hiljuranna pealöögist latti tabanud ning väljakule tagasi põrganud palli.

Kohtumise 48. minutil oli Noorus-96 edukaimal väravakütil Kaarel Põldmal võimalus eduseisu suurendada, kuid 11 meetri karistuslööki tal realiseerida ei õnnestunud. Kogu kohtumise jooksul domineerinud Jõgeva meeskonda ebaõnn siiski ei heidutanud, 52. minutil lõi teise poolaja algul vahetusest väljakule tulnud 16aastane Noorus-96 noortetiimi mängija Kristjan Rumm oma esimese täiskasvanute meistrivõistluste värava ning viis kodumeeskonna 2:0 juhtima.

Noorus-96 kolmanda värava lõi sellest hooajast klubiga liitunud Margo Parkala kolmandal üleminutil, põltsamaalasele oli see tänavuseks teiseks väravaks.

Hooaja viienda võidu saanud Jõgeva SK Noorus-96 on kaheksa vooru järel 17 punktiga turniiritabelis esikohal. Tabeliseis on siiski väga tihe – kuuendal kohal olevat meeskonda edestavad jõgevalased vaid kolme punktiga. Ühe punktiga jäävad Noorus-96-st maha Tallinna JK Legion ja eile õhtul Eesti karikavõistluste poolfinaalis valitseva Eesti meistri FCI Tallinnaga kohtunud Narva United FC. Neljandal ja viiendal kohal on Tallinna FC Levadia III ja Võru FC Helios, kes on kogunud võrdselt 15 punkti, 14 punktiga on kuuendal positsioonil mullu teise liiga põhja/ida piirkonnas esikoha võitnud Tartu FC Merkuur.

Laupäeval kohtuvad jõgevalased võõrsil Võru meeskonnaga, järgmine kodumäng on kavas 20. mail, kui kell 14 minnakse vastamisi liigatabelis 11. kohal oleva Lasnamäe Ajaxiga. Praeguste plaanide kohaselt peetakse see kohtumine Jõgeva aleviku staadionil.