Jõgeva SK Noorus-96 lõpetas teises liigas üheksanda kohaga

Möödunud hooajal Eesti meistrivõistluste teise liiga turniiril viienda kohaga debüteerinud Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond loovutas tänavu mõnevõrra positsioone. Kahekümne kuuest kohtumisest kogutud 33 punkti andsid neljateistkümne meeskonna konkurentsis üheksanda koha.

“Lõpuks võib öelda, et hea, et niigi läks,” võttis tõusude ja mõõnadega kulgenud hooaja kokku meeskonna treener Igor Orlov.

Hooaega korralikult alustanud Noorus-96 oli kuuenda vooru järel turniiritabelis neljandal ning kaheteistkümnenda vooru järel koguni kolmandal kohal. Eespool olid sel hetkel vaid Paide ja Türi meeskond, selja taha jäid Luunja ja Raasiku. Seejärel saabus aga langus: sügisel kaotati kaheksast järjestikusest mängust seitse ning langeti turniiritabeli teise poolde.

Plaanid olid suured

“Plaanid olid meil hooaja algul suured, aga elu pani kõik paika,” ütles Igor Orlov. “Ettevalmistus oli hooajaks hästi läbi viidud ning meeskond alustas küllaltki hästi. Lõpus võtsid mehed ka ennast kokku ning tegid mitu ilusat mängu.” Hooaja keskel meeskonda tabanud mõõnal oli Igor Orlovi sõnul mitu põhjust. Laenulepingu alusel lahkus poole hooaja pealt Noorusest meistriliigas mängivasse Tartu JK Tammeka meeskonda esimestes kohtumistes üheksa väravat löönud Mario Tikerberi, samuti mõjutas meeskonna esinemist mitme põhikoosseisu mängija töökohavahetus. “Me ei ole profiklubi ning me ei saa kätt ette panna, kui meestel töökohad muutuvad,” selgitas Igor Orlov. “Inimesed lähevad majanduslikel põhjustel välismaale tööle ning ei saa alati mängimas käia. Meeskond ei saa aga seetõttu alati oma parimas rivistuses platsile joosta.”

Eelmisel hooajal mängis Jõgeva SK Noorus-96 teise liiga lääne-lõunagrupis, tänavuse hooaja eel grupeeris Eesti Jalgpalli Liit teise liiga meeskonnad ümber ning jõgevalased sattusid ida-põhjagruppi. Igor Orlovi sõnul on raske erinevaid gruppe võrrelda. “Mängude põhjal tundus siiski, et sattusime tugevamasse ja tihedama konkurentsiga seltskonda.” Kui ida-põhjagrupi turniiril kogus neli meeskonda üle viiekümne punkti, siis lääne-lõunagrupis piisas kolmandale kohale tulekuks 36 punktist.”

Võõrsil kaks võitu

Jõgeva meeskond loovutas lõppenud hooajal liiga palju punkte võõrsil peetud mängudes. Kui koduväljakul võideti kolmeteistkümnest kohtumisest kaheksa ning kokku saadi 25 punkti, siis võõrsil jäi saagiks vaid kaks võitu ja kaks viiki ning kaheksa punkti. Võõrsil kaotati sealhulgas ka mitmele sellisele meeskonnale, kes hooaja kokkuvõttes Noorusest tahapoole jäid. “Hooaja eesmärgist ehk viiendast kohast jäi meil puudu kolm võitu,” tõi treener näite. “Välismängudest JK Kaitseliit Kalevi, JK Legion II, FC Levadia III vastu võis küll võitusid oodata, kui need olid just sellised kohtumised, kus mitmed meie mängijad pidid tööl olema ning ei saanud mängule tulla. Ühes neist mängudest ei saanud me isegi täiskoosseisu kokku, sest asendusmängijaidki ei olnud kuskilt võtta.”

Kui aga meeskond põhikoosseisu kokku sai, näidati igati head mängu. Kevadel suudeti võõrsil võita näiteks ka hooaja lõpuks teise koha saanud Raasiku meeskonda. “Kui kõik paremad koos olid, mängis meeskond taktikaliselt väga hästi,” lausus treener, kelle sõnul on Jõgeva meeskonda kiitnud nii mõnigi tunnustatud jalgpallispetsialist.

“Müts maha nende meeste ees, kes pidasid kogu hooaja vastu,” ütles Igor Orlov, kes tõi eraldi välja 52-aastase Eduard Lehtmetsa rolli. “Tema on selles meeskonnas õige eestvedaja,” lausus ta.

Uuel hooajal jätkab Jõgeva SK Noorus-96 teises liigas. “Uuel hooajal keerame ette uue lehekülje ja siis on ka uued eesmärgid,” kinnitas Igor Orlov. “Püüame teises liigas paar aastat vastu pidada ja kohta hoida. Siis on peale tulemas uus laine meie klubi kasvandikke, siis saame ehk ka kõrgemale tõusta. Me loodame ainult enda peale ja ei hakka kuskilt mängijaid värbama nagu teised klubid. Jõgeva noortest on oodata väga head täiendust sellele võistkonnale.”

Teise liiga hooaja numbriline pool

* Kokku esindas hooaja jooksul Jõgeva SK Noorus-96 meeskonda 25 mängijat. Ainsana käis kõigis 26 mängus väljakul Andro Lepp.

* Kõige rohkem mänguminuteid kogusid hooaja jooksul Jürgen Hiljurand (2250 minutit ehk 37,5 tundi), Kristjan Kuldmägi (2232) ja Mairo Tikerberi (2116). Hiljurannal jäi vahele ainult kaheksanda vooru mäng Tallinna JK-ga Legion II, Kuldmägi pidi vahele jätma kolmeteistkümnenda vooru kohtumise Võru JK-ga. Mairo Tikerberi ei saanud osaleda kahes kohtumises.

* Kolm mängijat said hooaja jooksul platsil viibida vähem kui ühe poolaja: Rene Poll mängis kokku 42, Sten Juhanson 19 ja Taivo Pärnamets 4 minutit.

* Meeskonna resultatiivseim mängija oli 27 väravaga Mairo Tikerberi. Mario Tikerberi arvele jäi 9 tabamust, Nikolai Roop sai kirja 7 väravat. Neli väravat lõid Andro Lepp ja Kristjan Kuldmägi, kolmel korral olid täpsed Mihkel Kukk, Rauno Pikver, Eduard Lehtmets ja Tauno Anvelt. Kaks väravat jäi Reio Praatsi arvele, ühel korral lõi palli väravasse Kaarel Põldma. Kahel korral tulid jõgevalastele appi ka omavärava löönud vastased.

* Kollaseid kaarte õnnestus hooaja jooksul kõige rohkem (viis) teenida Jürgen Hiljurannal. Neljal korral pidid kohtuniku käes olevat kollast kaarti nägema Eigo Loorius, Vladimir Ingver ja Priit Jõeäär. Ühtegi kollast kaarti ei teeninud hooaja jooksul 2116 minutit väljakul olnud Mairo Tikerberi ja 1283 minutit mänginud Eduard Lehtmets.

* Jõgeva mängijatele näidati tänavusel hooajal kolmel korral punast kaarti: Eigo Looriust karistati mängust eemaldamisega kahel korral, korra pidi väljakult lahkuma Mario Tikerberi.

* Kui Jõgeva meeskonda aidati kahe omaväravaga, siis vastastele kingiti omakorda kolm sellist väravat. Üks omavärav läks Vladimir Ingveri, Kristjan Kuldmäe ja väravavaht Timo Limbergi arvele.

* Jõgeva meeskonna nimekirjas oli hooaja jooksul ka kaks sellist mängijat, kes platsile ei pääsenudki. Mihail Gutak liitus poole hooaja järel Tartu JK-ga Tammeka; Jaanus Allas küll Nooruse eest meistrivõistlustel ei mänginud, kuid sai hooaja jooksul korra koos oma klubikaaslastega väljakul olla – nimelt oli ta joonekohtunikuks Eesti karikavõistluste mängus Tallinna Kaleviga. 

Teise liiga ida-põhjagrupi paremusjärjestus:

1. Paide Linnameeskond II 61 p

2. Raasiku FC Joker 1993 55 p

3. Tartu JK Welco Elekter 51 p

4. JK Luunja 50 p

5. Türi Ganvix JK 40 p

6. Tallinna JK Dünamo 39 p

7. Võru JK 37 p

8. Lasnamäe FC Ajax 35 p

9. Jõgeva SK Noorus-96 33 p

10. Tallinna FC Levadia III 31 p

11. Tallinna JK Legion II 31 p

12. Tallinna JK Visadus 29 p

13. JK Kaitseliit Kalev 23 p

14. JK Loo 6 p

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus