Jõgeva SK Noorus-96 avas teises liigas punktiarve

Jõgeva SK Noorus-96 viigistas pühapäeval Tallinnas Sportland Arenal Eesti jalgpalli meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi turniiri teise vooru kohtumises Tallinna JK-ga Visadus 1:1.

Nooruse algkoosseisus mängisid Rauno Pristavka, Reio Praats, Jürgen Hiljurand, Kristjan Kuldmägi, Vladimir Ingver, Eduard Lehtmets, Rauno Pikver, Mario Tikerberi, Tauno Anvelt, Andro Lepp ja Andrei Zevakin, teisel poolajal sekkus vahetusest ka Rene Poll.

Mõlemad väravad löödi mängu teisel poolajal. 59. minutil avas skoori Visaduse mängija Marion Adusoo, neli minutit hiljem viigistas Rauno Pikver seisu ning 1:1 püsis tablool kohtumise lõpuni.

Jõgeva meeskonna treener Igor Orlov mängu lõpptulemusega väga rahule ei jäänud. “Vastane oli meile sobiv, see mäng oleks pidanud meie oma olema,” ütles treener. “Ei saa öelda, et me võitsime punkti, pigem kaotasime kaks punkti.”

Igor Orlovi sõnul pole aga Noorus sel hooajal veel oma parimas koosseisus mängida saanudki, seekord hõrendas ridu mitut põhimängijat tabanud kõhugripp. Haiguse tõttu jäid pühapäeval kogu mänguks vahetusmängijate pingile ka Jõgeva meeskonna liidrite hulka kuuluvad Mihkel Kukk ja Mairo Tikerberi. “Nad on mõlemad tugevad võitlejad, aga olid nüüd ikka nii haiged, et ma ei saanud neid mängima lasta,” ütles Orlov. “Suur tänu neile, et nad tulid meeskonda toetama.”

Hooaja esimeste mängude põhjal kiidab treener lisaks põhimängijatele ka noorte panust. “Noored arenevad meil väga hästi. Eriti tooksin välja Jürgen Hiljuranna ja Andrei Zevakini,” ütles Igor Orlov. “Andrei õpib praegu Inglismaal ja oli nüüd koolivaheaja tõttu kodus. Kui ta on Eestis, toetab ta alati meeskonda.”

Kuni 76. minutini oli pühapäeval väljakul ka järgmisel päeval oma 52. sünnipäeva tähistanud Eduard Lehtmets. Igor Orlovi sõnul näitab Eduard Lehtmets endiselt väga head klassi. “Ta mängib noortega võrdselt ja mõnes aspektis on neist isegi parem. Ta mängib juba rohkem peaga ning sellega teeb tasa mõningase allajäämise füüsises, samas on ta ikkagi nii mõnestki noorest mehest väljakul kiirem. Lehtmetsa söödud, platsinägemine ja tehnika on ikka väga heal tasemel,” ei olnud Igor Orlov kiidusõnadega kitsi.

Kahe vooru järel jätkab teise liiga ida-põhjagrupi turniiril täiseduga vaid kaks meeskonda: kuus punkti on kirjas nii Paide Linnameeskonna II võistkonnal kui ka Tallinna JK-l Dünamo. Võit ja kaotus ehk neli punkti on tabelis Tallinna JK-l Legion II ja Raasiku FC Joker 1993-l. Jõgeva SK Noorus-96 on ühe punktiga 12. kohal.

18. aprillil kell 14.00 on Raasiku kunstmuruväljakul jõgevalaste vastaseks Raasiku FC Joker 1993. Koduväljakul peetud mängudes on Raasiku sel hooajal viigistanud Tallinna FC Levadia III meeskonnaga 2:2 ning võitnud Türi Ganvix JK 1:0.