Jõgeva sai vanapaberist puhtaks

Me ei tea veel praegu, milline konkreetne Jõgeva gümnaasiumi klass vanapaberi kogumise võistluse võitis. Ausalt öeldes pole see ka meie, kõrvaltvaatajate ja kaasaaitajate jaoks oluline, küll aga  on see tähtis kogujatele.

Tänu Jõgeva gümnaasiumi aktsioonile ning klassidevahelisele võistlusele sai linn vanapaberist üsna lagedaks. Igal juhul likvideerisime meie siin ajalehe toimetuses pea kõik oma varud ja saime vaba ruumi juurde.

Kampaania oli nii hoogne, et pea iga päev oli linnas näha mõnd järelkäruga sõiduautot, mis paberit kooli juurde konteineritesse viis. Kooli taga, kus konteinerid seisid, oli hommikuti ja kohati ka õhtuti pärast tööd nii tihe liiklus, et nii mõnigi lapsevanem “pargiti” mõneks ajaks kinni. Sest autosid oli tõesti väga palju.

Lastel polnud aega rumalusi välja mõelda, sest eesmärk koguda võimalikult palju vanapaberit oli nii üllas ja selle nimel pingutati kõvasti. Paberit ja pappi rebiti innukalt katki, et seda konteineritesse võimalikult palju mahuks, sest võistlus käis ju kilode peale.

Kord aastas oleks taoline võistlus tõesti vajalik. Esiteks saaksid kodud üleliigsest paberist ja papist puhtaks, teiseks saaks linnast ka kõvasti üleliigset taarat minema ning kolmandaks tekiks väga paljudes töökohtades ohtralt vaba riiuli- ja kapipinda. 

22. mai 2012

blog comments powered by Disqus