Jõgeva saab aasta pärast bussijaama

Abilinnapea Aare Olgo sõnul on linnavalitsus pidanud ökonoomseks, et bussijaama ehitaks Jõgevale eraettevõte ning hakkaks ühtlasi seda ka majandama. “Teemakohase projekti teostamisega nõustub ATKO Grupp koosseisu kuuluv ettevõte ATKO Haldus. Nagu teada, pakub samasse gruppi kuuluv osaühing ATKO Liinid Jõgevamaal bussisõiduteenust. Nii on kohalik omavalitsus leidnud endale usaldusväärse koostööpartneri. Linnavalitsus esitas ka omapoolsed tingimused. Peetakse vajalikuks, et Jõgeval valmiks ooteruumi ja avaliku tualetiga bussijaam, mis oleks avatud kella 7-21. Kindlasti on tarvis ka põhjalikku ja selgesti arusaadavat informatsiooni bussiliikluse kohta.

“Maakonna juhtkonna eestvedamisel on Jõgevamaal viimasel ajal põhjalikult tegeldud transpordiprobleemide lahendamisega. Ka meie ettevõtte eesmärk on pakkuda igati kvaliteetset teenust, peame oluliseks ka kaasaegse bussijaama rajamist Jõgevale. Oleme arvamusel, et lisaks kõigele muule vajalikule peaks bussijaamas töötama ka dispet?er. Mõistlik oleks luua sinna ka söögikoht,” märkis AS ATKO Grupp nõukogu esimees Arvo Sarapuu ja kinnitas, et veebruariks valmib bussijaama projekt. “Eskiisprojekti oleme linnapeale Viktor Svjatõ?evile ja abilinnapeale Aare Olgole juba näidanud ja nad on sellega üldjoontes rahule jäänud, ” ütles ta.

Jõgeva linnal on bussijaama ehitamisega seonduvalt ka omad kohustused. “Vajalikud ettevalmistustööd algasid juba tänavu maa-aluste torustike paigaldamisega. Linna pädevusse jääb ka bussijaama ümbritseva territooriumi asfalteerimistööde rahastamine ja korraldamine. Plaanis on ka parkla ehitamine Kesk tänava ja raudtee vahelisele alale, ” rääkis Aare Olgo.

“Kohalik omavalitsus kindlustab bussijaama rajamiseks tarvilikeks töödeks 2-2,5 miljonit krooni, millest 1,9 miljonit krooni annab riik. Rahastamisprobleemide ja mitmete teiste küsimuste lahendamine on suures osas teoks saanud maavanem Aivar Koka ja Riigikogu liikme Marika Tuusi kaasabil,” tunnistas abilinnapea.

“Jõgevamaalased on oodanud aastakümneid tänapäevase bussijaama ehitamist maakonnakeskusse. Hoonestusõiguse andmine osaühingule ATKO Haldus linnavolikogu liikmete poolt on otsustavaks eelduseks selle plaani täideviimisel. Loodetavasti on tuleva aasta jõuludeks Jõgeval juba oma bussijaam,” ütles linnapea Viktor Svjatõ?ev.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus