Jõgeva rattaralli tõusud panid osalejate kannatuse proovile

Varem Jõgeva linnast Mustvee maanteele suundunud ja Jõgeva linnas toimunud kuuenda rattaralli start anti esimest korda Kuremaal.


Esimest korda Kuremaal toimunud maratoni 60 kilomeetri starti kogunes veidi vähem kui 100 sportlast. Tõusudega rada, kus on sageli tugev külgtuul, peetakse üsna raskeks, kusjuures 200meetrine tõus Kuremaa lossi ette oli üks olulisimaid punkte nii velotuuril kui ka rattarallil. Veel vahetult enne startigi soovitas kommentaator Raul Soodla leida rajal grupp ning mitte üksi jääda.

Vilunud rattur Priit Pullerits osales küll laupäeval Ülenurme rattarallil, kuid hoidis jõudu pigem Jõgeva ralliks. Pullerits tõdes umbes pool tundi enne starti, et väike kartus siiski on, sest rada on raske.

“Ma olen seda igal aastal sõitnud, siin on igasuguseid asju juhtunud,” sõnas Pullerits, kes tõdes, et esimesel ja teisel tõusul ning külgtuulelõikudel tehakse sotid kiiresti selgeks. “Eile oli meil kolmene grupp, hiljem seitsmene, oli väga mõnus sõitmine,” kiitis  Pullerits, kes suurtesse gruppidesse pressima minna ei tahagi.

Kilometraaži taga ei aja

Kilometraaži vilunud rattahunt taga ei aja. Selle aastaga on tal kogunenud ligi 1600 kilomeetrit. “Mõnel mehel siin on juba ilmselt 5000, aga las ta olla. Igaühel oma valik, minu valik on pigem vähem, aga kõvemini. Minu trenn on tund või tund ja viisteist, alati pooleldi võistlustempos. Mulle meeldib rattaga sõita ja kui võidusõiduratas juba on, siis sellega peab ikka võimalikult kiiresti sõitma, mitte niisama veerema,” sõnas Pullerits.

Järgmist võistlust ta kohe nimetada ei osanud, kuid kinnitas, et tahab kindlasti Lähte rattamaratonist osa võtta.

“See oli eelmisel aastal väga raske, oli soiseid lõike ja raskeid tõuse, kus pidi ratast kandma. Minu arvates oli liiga raske rada, aga selle tegi eelmisel aastal raskeks ka hästi palav ilm, mis oli vist tolle suve kõige soojem. Hea, et ma lühikesele distantsile läksin, aga sellegipoolest olin korraldajate peale natuke pahane, et nad rahvaspordiürituseks nii jõhkra raja tegid. Vahelduseks võiks maastikul sõita ja kui lühem distants võtta, siis selle sõidab ikka ära, kuigi see pole nii põnev kui maantee,” jagas Pullerits muljeid.

Saatuslik rattakett

Esimesel ringil juhtis üheksaliikmeline grupp, kus domineerisid Pelotoni klubi värvid, kuid teisel kohal oli kindlalt viljandlane Josten Vaidem. Ka teisel ringil oli peagrupp kindlalt ees, kuid jõuliselt oli tööd tegemas ka olümpiasangar Marten Liiv, kes lõpetas sõidu suurepärasel kuuendal kohal. Josten Vaidem pidi paraku vaid paarkümmend meetrit enne finišit rattaketi mahatuleku tõttu Jörgen Matti jõulisele sõidule alla vanduma ning jooksis finišisse, ratas käekõrval.

Kuuenda koha võtnud Marten Liiv tunnistas sõitu, et jälgis vaid esimest ja teist meest. “Oli lihtne sõit, sest pidigi jälgima ainult kaht võistlejat,” sõnas Liiv, kes rada raskeks ei pidanud.

“Mulle rada väga meeldis. Võib-olla olidki tõusud eeliseks, mul oli üsna lihtne. Kui eest ära saime, siis säärde viskas krambi. Ilmselt harjumatusest, sest tavaliselt ma ratast ei sõida või siis sõidan väga rahulikult. Võistlen aastas rattaga üks või kaks korda,” rääkis Liiv, kellele Jõgeva ralli oligi sel aastal teine rattavõistlus.

Esimese, Mulgi rattaralli pidi Liiv katkestama, sest sõidukil tuli kett maha. Nüüd keskendub ta enda sõnul rulluisule ja teenistusele kaitseväes. Tartu rulluisumaratonist proovib Liiv siiski osa võtta, kui kaitsevägi vähegi võimaldab.

6. Jõgeva rattaralli tulemused

1. Jörgen Matt 1:30:09

2. Josten Vaidem 1:30:21

3. Mart Markus 1:30:33

4. Mihkel Jüri 1:30:35

5. Rainer Sildvee 1:30:38

6. Marten Liiv 1:30:56

7. Jaan Kirsipuu 1:34:00

8. Priit Pullerits 1:45:24

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus