Jõgeva postkontoris sai neljapäeval ja reedel toetada Kiigemetsa kooli

Kiigemetsa kooli huvijuht Merje Talistu pakkus müüa laste ja õpetajate endi meisterdatud asju, mis väga hästi jõulukingituseks sobivad. “Raha, mis müügist teenitakse, läheb lastele tagasi,” selgitas Talistu. Tema sõnul on heategevus tegelikult kahepoolne. Inimesed toetavad käsitööd ostes Kiigemetsa kooli lapsi, samas saavad nad osta odavalt ilusa ja originaalse jõulukingituse.

Lapsed olid valmistanud mitmesuguseid jõulukaarte, salvrätitehnikas küünlaid ja külmkapimagneteid. Väga ilusad olid siidisallid, mille eest tuli välja käia kõigest keskmiselt kolmkümmend krooni. Hinnalised olid jõulukaardid, mis valmistatud ?kännuseenepaberist? ? juba üksnes selle paberi valmistamine võttis üsna mitu kuud aega. Erinevate keraaamiliste asjade seas köitsid tähelepanu rahakassad. Lapsed olid valmistanud ka pajalappe, nõelapatju, puust autosid, lõikelaudu, pannilabidad ja teisi toredaid ja ilusaid asju. Kõige suurema töö olid teinud toimetulekuklassi poisid, kes olid kangastelgedel kudunud mitu kaltsuvaipa. Põneva kahemeetrise vaiba, mis kannatab ka pesumasinas pesemist, võis saada kõigest pisut enam kui saja krooni eest.

Heategevusmüügist saadud raha läheb Kiigemetsa kooli lastele, selle eest saavad nad käia näiteks reisimas, veidi jagub taskurahakski. Oma raha saamise tunne ja selle kasutama õppimine on erivajadusega lastele väga oluline. Samuti on mitmed Kiigemetsa kooli lapsed paljulapselistest ja majanduslikes raskustes olevatest perekondadest.

Kooli huvijuhi Merje Talistu sõnul valmistas jõulukingitusi suurem osa kooliperest, nädal enne jõulumüüki oli avatud lausa päkapikutöökoda.

Reede keskpäevaks oli laste valmistatud asju postimajas üsna vähe järele jäänud. Ka eelmisel aastal oli huvi heategevusmüügi vastu suur, esitati lausa mõned kaltsuvaipade ja patjade lisatellimused. Huvijuhil on hea meel, et inimesed suhtuvad üritusse väga hästi. “Juba novembri alguses uuriti, kas me sel aastal ka heategevusmüügi korraldame,” rääkis ta. Jõulumüük aitab tutvustada ka Kiigemetsa kooli.

Kiigemetsa kool on väga tänulik Jõgeva Postimajale, kes juba neli aastat on lahekesti nõus olnud heategevusmüügi korraldamisega nende majas.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus