Jõgeva politseinikud avastasid suure koguse salasigarette

14. detsembril kella 19.40 paiku pidasid Mustvee konstaablijaoskonna politseinikud Jõgevamaal Pala vallas Omedu-Kallaste-Aovere tee 47. kilomeetril tavapärase kontrolli käigus kinni sõiduauto Opel Vectra.

Auto kontrollimisel leiti nii selle pagasiruumist kui ka sõiduki salongist musta kilekotti peidetud Vene maksumärgiga märgistatud salasigaretid. Opelis oli Prima Nevo pakke kokku 860. Sõidukit juhtinud Ida-Virumaalt pärit Sergey (s 1953) sõnul oli ta kõik suitsud oma tarbeks Tallinna turult ostnud.

?860 paki näol on tegemist sellel aastal Jõgevamaal suurima salasigarettide koguse avastamisega. Septembrikuus saime Mustvees kätte 606 pakki ning oktoobris Jõgeva vallas 475 pakki Eesti maksumärkideta sigarette. Politsei plaanib edaspidigi salakauba avastamisele suurt tähelepanu pöörata,? kommenteeris avastust Jõgeva konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Peeter Kiuru.

Politsei algatas väärteomenetluse tubakaseaduse paragrahv 216 lg 1 järgi, mis käsitleb tubakatoodete ebaseaduslikku käitlemist ja näeb karistusena ette rahatrahvi kuni 18 000 krooni või aresti.
VOOREMAA

blog comments powered by Disqus