Jõgeva põhjapiirile istutatakse haljasriba

Kui puud suureks kasvavad, hakkab haljasriba kaitsma senini lagedal linnaserval asuvat elamukvartalit meil valitsevate loode- ja põhjatuulte eest. Samas on see maanteedelt kostuva müra tõkkeks ning varjab linnaelanike peenramaale püstitatud kilemaju ja putkakesi, mis kõik paraku kuigi kenad välja ei näe. Esimesed nelikümmend okaspuud istutati sinna mullu kevadel, nüüd lisandus neile 50 keerdokkalist mändi ja 15 jaapani nulgu. Seegi kord olid põhilised istutajad Jõgeva linnavalitsuse ja -volikogu liikmed.

“Eks me ole puid ka maha võtnud, rohkem tuleb asemele istutada. Senisest rohkem paneme rõhku sellele, et kui me puid, põõsaid või lilli istutame, siis ka hoolitseme nende eest. Linna haljastamine ja ilusamaks tegemine ning kesklinna kaasajastamine käib pidevalt, ja mitte üksnes seetõttu, et järgmisel aastal tuleb linna 70. sünnipäev. Me ei taha teha mingit potjomkini küla külaliste jaoks, vaid soovime muuta linna meie kõigi jaoks kauaks ajaks kaunimaks. Vanad pargid tahavad pidevalt uuendamist,” tõdes Jõgeva abilinnapea Aare Olgo.

Mullu istutati Jõgeval üksnes endise kinomaja vastas asuvale platsile üle kolmesaja igihalja põõsa ja jugapuu, Tähe tänava algus viadukti juures sai kümmekond puud, Puiestee tänav aga pihlakaid. Suurel tänaval kõnnitee laiendamise käigus maha võetud üheteistkümne vana pärna asemele istutati aga uued ja lisaks veel sadakond põõsataime. Linnaaednik Taivo Paeveere sõnul tuleb suurem muutus aga Jõgeva kesklinnas. “Esmalt paneme siia kümme suuremat lillekasti väikevormidele, varsti algab aga Kesk-Eesti Ärikeskuse ja kaubahalli vahelise haljasala ning kultuurikeskuse esise korrastamine. Parki tulevad uued istepingid, valgustus ja jalgteed, rajatakse valgustatud purskkaev.”

Jõgeva linnavolikogu otsustas oma hiljutisel istungil eraldada lisaeelarvest saadud rahast 2,5 miljonit krooni kahe kaubanduskeskuse vahelise ja kultuurikeskuse esise haljasala korrastamiseks. KEKi elamurajooni ja Piiri poe vahelise kõnnitee korrastamiseks Piiri pargis saadi 900 000 krooni.

ARDI KIVIMETS

blog comments powered by Disqus