Jõgeva põhikooli noored osalevad TV 10 Olümpiastardi finaalvõistlustel

Kolmapäeval ja neljapäeval peetakse Karksi-Nuias noorte kergejõustiklaste võistlussarja TV 10 Olümpiastarti 43. hooaja finaalvõistlused. Kolmeaastase vaheaja järel pääsesid pikaajaliste traditsioonidega sarja finaali ka Jõgevamaa noored.  Jõgeva põhikooli võistkond kogus üksikalade üleriiklikel finaalvõistlustel suurte koolide arvestuses üheksanda punktisumma ning pääses mitmevõistluse finaalis osaleva 20 kooli hulka.

Detsembrist maini toimunud TV 10 Olümpiastardi üksikalade neljast etapist oli Jõgeva põhikooli noortele edukaim 31. mail Rakveres toimunud neljas etapp. Poiste nooremas vanuseklassis (12-aastased ja nooremad) osalenud Daniel Aganitš sai neljandad kohad nii kettaheites (29.92) kui ka palliviskes (53.32) ja lõpetas kuuenda kohaga 1000 meetri jooksu (3.23,09). Kuuenda koha said ka Kadi-Liis Viiar vanemate tüdrukute (13-14-aastased) 600 meetri jooksus (1.48,97) ja Kärtyn Kaljusalu nooremate tüdrukute 600 meetri jooksus (1.54,98). Lisaks pälvisid Jõgeva noored mitmeid kohti teises kümnes – Kaijo Keek oli vanemate poiste palliviskes 12. (59.39) ja kettaheites 18. (26.52), Kirill Matiitšin oli nooremate poiste 1000 meetri jooksus 15. (3.27,89), Britta Kasela vanemate tüdrukute 600 meetri jooksus 13. (1.54,02) ning Kadi-Liis Viiar palliviskes 17. (45.19).

Jõgeva põhikooli kehalise kasvatuse õpetaja ja kergejõustikutreeneri Piret Kolli sõnul sündisid viimase etapi head tulemused eelkõige seetõttu, et kavas olid osalenud noortele kõige rohkem sobivad alad. “Tüdrukud ongi mul rohkem jooksutüdrukud,” ütles ta. “Kadi-Liis Viiar võib ka teisi alasid väga hästi teha, aga ta on oma vanuseklassis praegu üks nooremaid, tema aeg tuleb ehk järgmisel aastal.”

Jõgeva põhikooli noorte selle hooaja kõige säravam tulemus TV 10 Olümpiastardi üksikalade võistlustel sündis aga märtsi lõpus Tartus peetud kolmandal etapil, kui Daniel Aganitš sai nooremate poiste kaugushüppes 4.77-ga teise koha. Etapivõit jäi siiski üsna kaugele, Romet Vahter (Kuressaare) hüppas parimal katsel 5.05.

Üksikalade võistlustel kogus Jõgeva põhikool 18 878 punkti, mis andis suurte koolide arvestuses üheksanda koha. Edukaim oli Viljandi Paalalinna kool 22 328 punktiga, järgnesid Haapsalu põhikool (21 677), Valga põhikool (21 380) jt. Väikestest koolidest oli parim Koeru keskkool. “Minu selle aasta eesmärgiks oli jõuda finaali ja selle eesmärgi me ka täitsime,” lausus Piret Koll.

Karksi-Nuias võistlevad noored kergejõustiklased mitmevõistluses. Mõlemas poiste vanuseklassis on kavas üheksavõistlus, vanemad tüdrukud võistlevad kaheksa- ning nooremad tüdrukud kuuevõistluses. Iga vanuseklassi parim punktisumma liidetakse kooli senisele punktisummale. “Koolide arvestuses suudame me võistelda kaheksandast kaheteistkümnenda kohani,” ütles Jõgeva noorte treener. “See on aga mu praegune seisukoht. Kes teab, võib-olla läheb paremini, üllatusi on alati olnud.”

Poiste vanemas vanuseklassis esindavad Jõgeva põhikooli mitmevõistluse finaaletapil Andrias Adamson ja Kaijo Keek, noorematest poistest on võistlustules Daniel Aganitš. Tüdrukutest võistlevad vanemas vanuseklassis Kadi-Liis Viiar ja Britta Kasela, nooremas vanuseklassis läheb starti Kärtyn Kaljusalu.

Piret Koll paneb kõige suuremad lootused Andrias Adamsonile ja Kadi-Liis Viiarile. “Samas on mitmevõistlus nii keeruline ala, et selle tulemusi on raske prognoosida,” lausus ta, lisades, et kõik sõltub sellest, kuidas mõned noorte jaoks väga tehnilised alad, näiteks kettaheide, kuulitõuge või teivashüpe, välja tulevad.

TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös korraldatav noortesporti propageeriv võistlussari, kus aastate jooksul on kaasa teinud suurem osa tänastest tippudest – Gerd Kanter, Ksenija Balta, Marek Niit, Grit Šadeiko jpt.

i

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus