Jõgeva põhikool jagas ära viimase toidupaki

Palju kõneainet tekitanud koolitoidupakkide jagamine jõudis vähemalt Jõgeva põhikoolis reedel võiduka lõpuni. Siis jagati toidukraami ka tagasiulatuvalt.


Seega said õpilased ja nende vanemad toidukraami eriolukorra algusest kuni õppeaasta lõpuni. Nii kujunes ühe, korraga antava paki orienteeruvaks hinnaks 50–55 eurot. OsaJõgeva valla koole andis toidupakid korraga, osad mitmes jaos.
„Iga kool tegi oma menüü. Usaldan meie kokkasid, nemad panid menüü kokku ja tellisid toiduained, mida saaks kodus toiduvalmistamisel kasutada,“ ütles Jõgeva valla haridus- ja kultuuriosakonna juhataja Helle Kajaste.
Lapsevanemad on Kajaste sõnul toidupakkidega rahul olnud. „Tihti hakatakse võrdlema, aga tegelikult on rahul oldud. Võrreldi ka sotsiaalosakonnast saadava abipakiga. Sotsiaalosakond jagab toiduabi küll, aga seal on kindlad toiduained,“ selgitas Kajaste kahe paki erinevusi.
Koroonaviiruse teiseks laineks ollakse aga valla haridusosakonnas valmis. „Esimene kogemus on meil olemas. Ministeerium andis esialgu juhised, et pakke võiks jagada ainult abivajajatele. Samas olin algusest peale seisukohal, et kuna kooli toiduraha on üks euro iga õpilase kohta päevas, siis see tuleks kõigile võrdselt jagada. Suuremad koolid konsulteerisidki sotsiaalosakonnaga ja käitusid ministeeriumi juhiste järgi,“ põhjendas Kajaste tekkinud poleemikat.
„Arvan, et koroonaperiood andis meile kõigile väga suure kogemuse, kuidas edaspidi käituda ja millised otsused kohe teha. Eks olime kõik selles situatsioonis esimest korda,“ nentis osakonna juhataja.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus