Jõgeva pesumajal kliente jätkub

Jõgeva pesumaja juhataja Merle Sootla sõnul ettevõttel tööd jätkub ja klientide vähesuse üle kurta ei saa.

“Mulle tundub küll, et meil liigub praegu tegevus tõusuteed. Senise tegevusaja vältel on meil kindel klientuur välja kujunenud ja oleme saavutanud stabiilsuse. Ettevõtteid ja erakliente, kes meile oma pesu pesta toovad, tuleb järjest juurde. Inimesed, kes siia on sattunud, ütlevad, et see on nende jaoks väga vajalik teenus,” rääkis Sootla.

Et Põltsamaal pesupesemise teenust enam ei osutata, tulid sealsed kliendid Jõgevale üle. Pesumaja juhataja sõnul moodustavad enamiku nende klientidest asutused ja ettevõtted, ent eraisikute osakaal kasvab pidevalt.

“Ettevõtetest kuuluvad meie klientide hulka nii majutusasutused ja pagaritöökojad kui lasteaiad ja koolid. Enamik pesust tuuakse meile ikkagi oma maakonnast, sealhulgas ka Mustvee ja Põltsamaa kandist. Mingil määral tuleb pesu ka Tartust.”

Jõgeva pesumaja pakub ka puhastusteenust ja seda juba 2004. aastast alates. Ka selle teenuse kasutajatest moodustavad enamiku ettevõtted. Kodude koristamist tuleb sagedamini ette sügisesel ajal ja seda tööd tellitakse peamiselt Tartusse.

“Meil on Tartus üks inimene, kes käib kodukoristust tegemas. Samuti pakume kontorite koristamist.

Erakliendid toovad meile pesta peamiselt vaipu, sealhulgas kaltsuvaipu, samuti tekke ja patju. Kuid päris palju tuuakse pesta ka voodipesu. Me vahendame ka keemilise puhastuse teenust ja seetõttu tuuakse meile siia ka ülikondi ning talvemantleid, mis lähevad puhastamiseks Paidesse. Meie pesumajas on tööl kaks põhikohaga töötajat, kuid me kasutame ka abitööjõudu; töö käib vahetustega.

Tõsisem hooaeg on ikkagi kevad-suvine periood märtsist septembrini. Tegelikult pole meil sisseelamise aeg veel praegugi läbi saanud, sest paljud asutused-ettevõtted alles avastavad, et Jõgeval üldse pesumaja tegutseb. Võib-olla oleme ka ise endale reklaami tegemisega pisut loiud olnud. Meile toodava pesu kogused on kasvanud, kodukoristuste tellimusi on aga vähemaks jäänud. Praegu meil tööd jätkub,” lõpetas Merle Sootla optimistlikult.

TOOMAS REINPÕLD

blog comments powered by Disqus