Jõgeva peatänaval joosti heategevuseks

Kolmapäeval joosti Jõgeva kesklinnas 15. Heategevuslikul teatejooksul, mis on Eesti suurim koolinoorte spordiüritus ning ühtlasi algava üleeuroopalise spordinädala avaüritus Eestis. Jooksud toimusid Eestis 28 linnas ja asulas. Sellest võtsid osa 5.–9. klasside õpilase kaheksaliikmelised võistkonnad.

Võitjaid sel jooksul välja ei selgitatud, oluline oli osavõtt. Jooksu eesmärk on ühest küljest innustada noori liikuma, teisest küljest kutsuda inimesi üles toetama neid noori, kes on liikumisvõime kaotanud: nii jooksu eel, ajal kui ka järel sai teha annetusi Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse mängulise liikumisraja loomiseks.

Jõgeval osales jooksul 32 kaheksaliikmelist võistkonda nii Jõgeva- kui ka Tartumaalt. Jõgevamaalt olid välja tulnud Palamuse, Jõgeva, Kiigemetsa, Laiuse, Torma, Vaimastvere ja Sadala ning Tartumaalt Maarja-Magdaleena ja Tabivere põhikoolid. Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja vallavalitsuse sporditöö peaspetsialist Kaily Moones, kes oli ühtlasi jooksu Jõgevapoolne korraldaja, tegid viiendate klasside võistkondadega kaasa teatejooksu esimese vahetuse.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus