Jõgeva parimate firmade edu peitub pidevates investeeringutes

Konkursi raames selgitati välja parim ettevõtja kolmes kategoorias. Lisaks anti välja preemia suurimale Jõgeval asuvasse põhivarasse investeerijale ning enim töökohti loonud ettevõttele. Kokku võttis konkursist osa 21 firmat. Preemia omistamisel peeti silmas 2004. aasta käivet, töötajate arvu, Jõgeval asuvasse põhivarasse tehtud investeeringuid ning käibe ja töötajate arvu suurenemist 2003. aastaga võrreldes. Lisaks anti välja Hea teeninduskultuuriga ettevõtte preemia, mille välja andmiseks korraldatud küsitlusele laekus 150 arvamust.

Suured investeeringud tagasid edu.

1-9 töötajaga ettevõtete arvestuses võitis 2004. aasta parima ettevõtja preemia OÜ Eesti Metall. Varem ka Äripäeva Jõgevamaa firmade paremusjärjestuses suurepärasele teisele kohale platseerunud ettevõte tegeleb vanametalli käitlusega. Kõiki preemia võitjaid ühendas ulatuslik investeerimine tootmisesse ning tegevuse laiendamine. Sama kehtib ka OÜ Eesti Metall kohta. 2004. aastal alustati musta vanametalli eksporti Saksamaale ning Jõgeval asuvasse põhivarasse investeeriti 5,1 miljonit krooni, mis tõi ettevõttele ka Suurima investeerija preemia. Lisaks avas ettevõte ka osakonna Tartus, millega seoses investeeriti tootmise käivitamisse ning uude tehnoloogiasse. ?Aasta pole veel lõppenud, kindlasti on veel uusi plaane. Tahame pidevalt laieneda,? rääkis firma juhatuse liige Eva Pedjak. OÜ Eesti Metall suurimateks investeeringuteks oli metalligiljotiini soetamine ning uue keskkonnanõuetele vastava puhastussüsteemi paigaldamine.

Teisele kohale väiksema töötajate arvuga ettevõtete arvestuses tuli BitBoard OÜ.

Keskmise ehk 10 ? 29 töötajaga firmade arvestuses võitis ülekaalukalt põllumajandustehnika müügiga tegelev A.Tammel AS. Firma investeeris Jõgeval juurdeehitisse, kus on uued laoruumid ja masinate monteerimise ruum, lisaks avati uus kauplus. Oma haaret laiendas ettevõte eelmisel aastal Viljandisse, kus tegutseb tütarettevõte. ?Aasta alguses võtsime tööle kaks uut inimest. Müük kasvab pidevalt, seetõttu püüame ka teenindusele rohkem tähelepanu pöörata,? tutvustas ettevõtte juhataja Indrek Tammel tulevikuplaane. Ta lisas, et tehnika müügile aitas kindlasti kaasa ka põllumajandustoetuste jagamine talunikele.

Teisele kohale tuli selles kategoorias Belander Grupp ning kolmandaks KSK Jõgeva.

Teeninduskultuuri hindasid tarbijad

Suurima töötajate arvuga ettevõtete seas oli võidukas Jõgeva Majandusühistu. Tihedas rebimises edestas ta napilt OÜd Nordlanden ning Valmeco ASi. Ettevõtte juhatuse esimees Toomas Vahur nentis, et selline tunnustus on neile oluline. ?Ka meie töötajatele on see positiivne tagasiside ja märk sellest, et firmal läheb hästi,? rääkis ta. Majandusühistu investeris eelmisel aastal 5,5 miljonit krooni. Suuremateks projektideks oli Pae kaupluse parkla ehitamine ning kaubahalli kulinaariaosakonna arendamine. Samuti uuendati oluliselt mitmes kaupluses kassasüsteeme. Uue majandusaasta plaanidest pidas Vahur olulisemaks Pae kaupluse arendamist. ?Kindlasti tekib ka sinna juurde kulinaariaosakond, samuti on meil plaanis kasutusele võtta Pae kohviku ruumid,? rääkis juhataja, jättes esialgu saladuseks, milline rakendus nendele ruumidele leitakse.

Hea teeninduskultuuriga ettevõtte tiitli pälvis teiste seas ka OÜ Bitboard, mis tegeleb arvutite ning nende lisaseadmete müügiga. Firma juhataja Küllo Piibe sõnul on neil heale teenindusele alati tähelepanu pööratud. ?Lihtsalt tuleb klienti suhtuda sõbralikult ja vastutulelikult,? arvas Piibe. OÜ Bitboard on avamas oma esinduskauplust Tartus, pood on olemas ka Rakveres. ?Põhiline, mis muutub on see, et hakkame pöörama rohkem tähelepanu ekspordile,? avaldas juhataja tulevikuplaane.

Kokku leidis hea teeninduskultuuriga ettevõtete küsitluses äramärkimist 38 firmat. Lisaks BitBoard OÜle omistati tiitel AS CasSandra Jõgeva Reisibüroole ning KSK Kaubakeskusele. 

MARTTI KASS
EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus