Jõgeva on märtsis noorte muusikapealinn

Eesti muusika suurkuju Alo Mattiisen on sündinud ja kasvanud Jõgeval. Tema loomingu ja mälestuste jäädvustamiseks korraldab Jõgeva Gümnaasium alates 1997. aastast Alole pühendatud muusikapäevi.

Kümnendate muusikapäevade raames toimuvad 1. märtsist 30. aprillini 2006 Jõgeva Gümnaasiumis kontserdid ja 10. ? 12. märtsini üleriigiline koolinoorte ansamblite konkurss.

Muusikapäevad koosnevad kahest osast:

Mitmed kontserdid ja kohtumised muusikutega üle riigi. Kuulajaiks on lasteaialapsed, koolinoored ja täiskasvanud Jõgeva linnast ja selle ümbrusest. Pakume muusikalist elamust ligi 30 kontserdi näol.

X üleriigiline koolinoorte ansamblite konkurss algab 10. märtsi südapäeval. Taas kõlab Jõgeva Gümnaasiumi saalis Alo Mattiisenile pühendatud muusikapäevade tunnusmeloodia, mille autor on Urmas Lattikas. Muusikapäevade raames toimuv üleriigiline vokaalansamblite konkurss on kasvanud aastatega üheks Eesti populaarseimaks noorteürituseks. Võistlusele ootame ligi 500 noort lauljat üle Eesti nii eesti kui ka vene koolidest.

Kuna tegemist on konkursiga, siis ei pääse mööda ?üriist, keda traditsiooniliselt kutsutakse Suureks Kõrvaks. Eelmisel aastal olid kuulajateks ja hindajateks tuntud inimesed üle riigi: Margit Peil, Riina Roose, Silvi Vrait, Lauri Breede, Jaak Jürisson, Tõnis Kõrvits, Ants Paju, Priit Pajusaar, Hirvo Surva, Kulvo Tamra, Kalle Tetsmann ja Peeter Volkonski.

Igas vanuseastmes (neid on neli: 4,-5.kl; 6.-7.kl.; 8.-9.kl. ;10.-12.kl.) antakse välja kolm laureaaditiitlit. Konkursi üldvõidu Grand Prix eest on auhinna välja pannud Jõgeva Majandusühistu. Laupäeva õhtul avatakse spetsiaalselt Jõgeva Kaubahalli uksed, et võitjad ja nende juhendaja saaksid tunni aja jooksul endale igaüks viiesaja krooni väärtuses meelepärast kaupa valida.

Kõik konkursi kontserdid jäädvustatakse videolindile.

Sellelt konkursilt on omal ajal tuule tiibadesse saanud praegu Eestis aktiivselt tegutsevad noored muusikud-näitlejad Vaiko Eplik, Kadi Toom, Liisi Koikson, Hele Kõre, Priit Võigemast, Ott Aardam ja ansamblid ?Recycle Bin?, ?Ursula? ja ?Rumal Noorkuu?.

Muusikapäevi on külastanud peaminister, kultuuriminister, Jõgeva maavanem, Jõgeva linnapea, Alo lähedased ja tuttavad (ema, õde, tütar, jt) ning kooliaegne pinginaaber ja paljude laulude sõnade autor Jüri Leesment.

Sel aastal on juubeliaasta ? ALO MATTIISEN 45 ja X muusikapäevad.

2006. aasta kevadel oleks Alo Mattiisen saanud 45-aastateks. Lõpp saabub enamasti küsimata, kas teekäija selleks valmis on… Oma unistuste lugu Alo kirjutada ei jõudnud.

Käesoleval aastal valmib Betti Alveri majamuuseum, kus on ka Alo tuba ? tema klaver, tema diivan jne ning kus saab kuulata-vaadata tema heliloomingut.

Muusikanädal on Jõgeva linnas iga-aastaseks suursündmuseks ja sellel on oma kindel koht vabariigi kultuurikaardil. Need, kes on siin käinud, tahavad igal aastal uuesti tulla, et jälle laulda ning nautida erilist õhkkonda, mille muusikapäevad loovad. Noortele on muusikaga tegelemine väljundiks, mis hoiab neid eemal tegevusetusest ja sellest tulenevatest probleemidest.

Usume, et muusikapäevad pakuvad nii osavõtjatele kui ka publikule hingerõõmu ja põnevaid muusikaelamusi.

VALEV PÄRN,
Jõgeva Linnavalitsuse
kultuuritöö peaspetsialisti asendaja

blog comments powered by Disqus