Jõgeva Noorus püsib tabeli eesotsas

Jalgpalli kolmanda liiga lõuna regioonis palliv Jõgeva SK Noorus 96 jalgpalliklubi asub pärast üheksanda vooru kohtumisi tabelis neljandal kohal, eelmisel nädalavahetusel suudeti alistada Tartu Ülikool Fauna meeskond.

Mai lõpus kohtuti JK Võru meeskonnaga kodustaadionil. Siis saatis Jõgeva meeskonda täielik ebaõnn. Kohtumise lõppskoori vaadates tundus, et Jõgeva meeskond sai võrukestelt täieliku sauna — protokollis seisid numbrid 5:1 Võru kasuks. Siiski näitas mängupilt midagi muud.

Jõgeva meeskond oli terve kohtumise jooksul ründavam pool, kuid väravaid ei suudetud realiseerida. Ainuke Jõgeva värav sündis penaltist. Nimelt tõmmati karistusalas maha Mario Tikerberi ning penalti selle eest realiseeris tema vend Mairo Tikerberi. Võistkonna treeneri Igor Orlovi sõnutsi oli see ka mängu teravaim moment.

Võideti tabeli liidrit

“Meil ei olnud õnne, võitlesime kogu mängu aja, kuid väravaid suutsid lüüa vastased,” lisas Jõgeva treener Orlov. Mängus tegid Võru mängijad vaid seitse korralikku rünnakut ning viis neist lõppesid ka väravaga. “Nende tabavusprotsent oli väga kõrge ja palju oli süüd ka meie kaitsjatel, õppida on meil sellest mängust kõvasti,” lisas Orlov.

Üle-eelmises kohtumises mängiti tsooni liidri Põlva FC Lootosega. Selle mängu soovisid Jõgeva mehed lõpetada vähemalt viigiga. Siiski soosis õnn Külmalinna meeskonda rohkem ning kohtumise lõppskooriks jäi 4:2 Jõgeva kasuks. Kohtumise kaheksandal minutil avasid skoori Põlva mehed, kuid juba minut hiljem viigistas seisu Mairo Tikerberi. 1:1  viigiseisult mindi ka vaheajale.

Tartu Ülikool Fauna võideti kindlalt

Teise poolaja algus oli üsna sündmustevaene, kuid mäng hakkas elavnema pärast seda, kui  Põlva värava autor Alari Kukk teenis  57. minutil kollase kaardi toore mängu eest. Edasi kulges kohtumine peaasjalikult Jõgeva dikteerimisel. Kümneminutiste vahedega lõid Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop seisuks 3:1. Veel veerand tundi enne kohtumist proovis tabeli liider oma võimu näidata. Martin Naggel lõi palli väravavõrku ja muutis Põlva kaotusseisu üheväravaliseks. Siiski ei olnud Mairo Tikerberil sellega veel püssirohi otsas ning vähem kui kümme minutit enne normaalaja lõppu pani ta kohtumisele punkti ja seisuks jäi 4:2 Jõgeva kasuks.

Möödunud nädalavahetusel mängiti Jõgeva kodustaadionil Tartu Ülikool Fauna meeskonnaga. Selles kohtumises pandi asjad juba üsna varakult paika, nimelt lõi Mairo Tikerberi värava juba kohtumise neljandal minutil. Sama kordas ta  kolm minutit hiljem, tablool seis 2:0 Jõgeva kasuks. Oma võimaluse kasutas Jõgeva rivistuses ära ka Kristjan Kuldmägi, kes kasvatas teise poolaja avaminutil Jõgeva skoori veel värava võrra. Kohtumine lõppes Jõgeva 3:0 võiduga. Järgmise mängu peab Jõgeva SK Noorus võistkond pühapäeval võõrsil FC Elva vastu. Praegu paikneb FC Elva tabelis täpselt Jõgeva meeskonna ees ehk kolmandal positsioonil.