Jõgeva Noorus-96 sai Lasnamäe Ajaxilt valusa kaotuse

Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjatsoonis mängiv Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond läks pühapäevases kahekümnenda vooru kohtumises Lasnamäe Ajaxi vastu avapoolajal küll 3:0 juhtima, kuid kaotas väravaterohke mängu lõpuks 4:6.

Mõne aasta eest Eesti meistriliigaski mänginud, kuid nüüd teise liiga keskmike hulka kuuluv Lasnamäe FC Ajax saabus Jõgeva aleviku staadionile vaid kümne mehega ning jõgevalaste arvuline ülekaal kajastus algul ka mängupildis. Skoori avas juba kohtumise seitsmendal minutil Mairo Tikerberi, kolmteist minutit hiljem tegi Tauno Anvelt seisuks 2:0 ning veel kuus minutit hiljem teenis Mairo Tikerberi kodumeeskonnale 11 meetri karistuslöögi, mille ise ka kindlalt realiseeris.

Poolaja lõpuks suutsid külalised seisu viigistada

Sel hetkel ei kahelnud ilmselt ükski Nooruse poolehoidja, et maakonna esindusmeeskonna rohkem kui kuu aja pikkuseks veninud kaotusteseeria saab viimaks lõpu. Kuigi juba järgmise rünnakuga avasid ka külalised Ilja Ljapini löögist skoori ning 34. minutil vähendas Emanuil Uhal vahe minimaalseks, tundus siiski, et need Ajaxi väravad jäävad vaid juhuslikeks sähvatusteks ning Jõgeva võtab ikkagi oma – vaid kaks minutit hiljem suurendas Tauno Anvelt taas vahet ning viis Nooruse 4:2 ette. Poolaja lõpp tegi siiski nõutuks: kahest Sergei Kobjakovi väravast suutsid vähemuses mängivad külalised seisu 4:4 viigistada.

Kuigi ka maikuus peetud eelmises omavahelises kohtumises lõppes avapoolaeg viigiliselt (2:2) ning Ajax võttis 5:2 võidu teise poolaja lõpus löödud väravatest, võis nüüd loota vahetuseta mängivate vastaste kustumist. Seda aga ei juhtunud, mäng kaldus hoopis järjest rohkem Nooruse värava alla ning 65. minutil viis Sergei Polišnin Ajaxi esimest korda juhtima.

Lasnamäelased jätkasid elektrijänestena

Juba avapoolajal oma jutu järgi praktiliselt kokkukukkumise äärel olnud lasnamäelased jätkasid ka mängu lõpus kui elektrijänesed: 83. minutil lõi Ilja Ljapin juba kuuenda palli Rauno Pristavka selja taha ning isegi mängu üleminutitel kõlasid üle väljaku hüüded, millega ergutati üksteist veel paari väravat lööma.

Nooruse eest mängisid pühapäeval Rauno Pristavka, Jürgen Hiljurand, Reio Praats, Kristjan Kuldmägi, Tauno Anvelt, Eduard Lehtmets, Andro Lepp, Priit Jõeäär, Mihkel Kukk, Mairo Tikerberi, Vladimir Ingver, Nikolai Roop ja Keio Kanna.

Kahe löödud väravaga kindlustas Mairo Tikerberi liidrikohta ida-põhjatsooni edukamate väravaküttide edetabelis. Tikerberil on kirjas 21 tabamust, järgnevad Ergo Eelmäe (Türi Ganvix JK) 16 ning Lauri Pilv (Võru JK) 15 väravaga.

Kuus vooru enne meistrivõistluste lõppu on liidrina jätkaval Paide Linnameeskonna II võistkonnal 46 punkti. Järgnevad Raasiku FC Joker 1993 44 ning Tartu JK Welco Elekter 40 punktiga. Jõgeva SK Noorus-96 on 26 punktiga üheksandal kohal. Nii koht eespool olev Lasnamäe FC Ajax kui ka lähim jälitaja Tallinna FC Levadia III on jõgevalastest kolme punkti kaugusel.

Laupäeval kell 11.30 kohtub Noorus-96 Tallinnas Kalevi keskstaadioni kunstmuruväljakul liigatabelis 12. kohal oleva Tallinna JK-ga Legion II. Nädal hiljem, 27. septembril kell 11 ollakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi JK-ga Kaitseliit Kalev.