Jõgeva Noorus-96 osutas Tallinna Kalevile visa vastupanu

Teisipäeva õhtul Jõgeva aleviku staadionil peetud Eesti karikavõistluste 1/16-finaali mängus oli Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskonna vastaseks Eesti kõrgeimas liigas 9. kohal olev JK Tallinna Kalev.

Jõgevalased andsid Premium Liiga meeskonnale märjal väljakul kõva lahingu, kaotades lõpuks 0:1.

Treener Igor Orlovi juhendatava meeskonna algkoosseisus mängisid Rauno Pristavka, Reio Praats, Kristjan Kuldmägi, Tauno Anvelt, Eigo Loorius, Jürgen Hiljurand, Rauno Pikver, Andro Lepp, Priit Jõeäär, Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop. Mängu lõpuminutitel sekkusid vahetusest ka Eduard Lehtmets ja Andrei Zevakin.        

Lakkamatus vihmasajus ning vaid 13 soojakraadiga peetud mäng möödus mõlemapoolsete rohkete võimalustega. Jõgeva mängijatest suutsid ennast korduvalt heale löögipositsioonile mängida Mairo Tikerberi ja Nikolai Roop, väga aktiivselt tegutsesid ka Reio Praats ja Andro Lepp. Pealelöögid läksid siiski napilt väravast mööda või langesid väravavaht Daniil Savitski saagiks. Nooruse väravas tegi taas väga hea mängu Rauno Pristavka, kes päästis meeskonna nii mõnelgi korral halvimast. Kahjuks ei suutnud jõgevalased ära kasutada arvulist ülekaalu, mis tekkis punase kaardi saanud Innar Paali mängust eemaldamise järel. Üleminutitel oli suurepärane võimalus Jürgen Hiljurannal, kuid ka nüüd tegutses väravavaht Savitski eksimatult.

“Võimalusi meil oli, aga kahjuks ei suutnud me neid ära kasutada, alati jäi natuke puudu,” lausus Igor Orlov. “Mängupilt oli küllaltki korralik ning mehed püüdsid anda endast parima. Oli näha, et kõik pingutasid täiega. Kalev mängib meist küll kaks astet kõrgemal, aga me olime nendega võrdsed ning mitmes mänguelemendis isegi domineerisime.”

Ainus värav sündis 34. minutil nurgalöögijärgsest olukorrast. Lasha Omanidze löögist tulnud pall riivas kaitsja jalga, muutis suunda ning lendas Rauno Pristavkale püüdmatult väravasse. “Vastastel oli õnne rohkem,” ütles Igor Orlov. “Omanidze mängis piki väravat, väga terava nurga all löödud pall läks tegelikult väravast mööda.”

<span style=”FONT-SIZE: 10pt; FONT-FAMILY: “>Treener Igor Orlov, kes pidi ennast teisipäeva õhtul jagama koguni kahe eri staadionitel toimunud mängu vahel (Jõgeva linnastaadionil alistasid Nooruse C-klassi poisid samal ajal JK Keila 4:3), ei unustanud ka karikamängu vaatama tulnud rohkearvulist toetajaskonda. “Ootamatult palju rahvast tuli sellise vihmaga välja mängu vaatama ja meeskonda toetama. Tänan publikut!”

Eesti karikavõistluste 1/8-finaalis on Tallinna Kalevi vastaseks samuti meistriliigas mängiv Jõhvi FC Lokomotiv. Jõgeva Noorus-96 peab oma järgmise teise liiga mängu sel pühapäeval Tallinnas, vastamisi ollakse FC Levadia III meeskonnaga.

 

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus