Jõgeva Noorus-96 on teises liigas kolmandal kohal

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond sai laupäeval Jõgeva aleviku staadionil Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi mängus suureskoorilise võidu liiga punase laterna JK Loo üle. Sel hooajal juba 14 väravat löönud Mairo Tikerberi arvele läks 7:1 võidumängus koguni neli tabamust. Kaheteistkümne vooru järel on Noorus-96 ühe enampeetud mängu juures liigatabelis kolmandal kohal.

Laupäevases kohtumises mängisid Nooruse algkoosseisus Jürgen Hiljurand, Eigo Loorius, Kristjan Kuldmägi, Vladimir Ingver, Priit Jõeäär, Rauno Pikver, Mihkel Kukk, Eduard Lehtmets, Andro Lepp, Rauno Pristavka ja Mairo Tikerberi. Vahetusest pääsesid platsile ka Timo Limberg, Keio Kanna ja Kuldar Lääne.

Hooaega üheteistkümne kaotusega (väravate vahe enne laupäevast mängu 4:60) alustanud JK Loo meeskond suutis Noorusele väheke tõsisemat vastupanu osutada vaid avapoolajal, mille jõgevalased võitsid “vaid” 2:0. Skoori avas juba kohtumises viiendal minutil Mairo Tikerberi ning tema realiseeris ka 11. minutil Jõgeva meeskonna kasuks antud 11 meetri karistuslöögi. Edaspidi suutsid ka Loo mehed Nooruse väljakupoolel mõned ohtlikud olukorrad tekitada, vastaste lubavate rünnakute peatamise eest teenisid kollase kaardi Jürgen Hiljurand ja Vladimir Ingver.

Jõgeva meeskonna väravatesadu algas mängu 64. minutil, kui nelja minuti jooksul löödi külalistele kolm väravat. Kolmanda ja neljanda tabamuse autoriks oli taas Mairo Tikerberi, viies läks Rauno Pikveri arvele. 78. minutil teenis kodumeeskond taas 11 meetri karistuslöögi, mille löömine usaldati vanameister Eduard Lehtmetsale. 52-aastane Lehtmets ei eksinud ning tema selle hooaja teine tabamus viis Nooruse juba 6:0 juhtima. Kuigi kohtumise 87. minutil jõudsid auväravani ka Loo pallurid, kuulus viimane sõna siiski kodumeeskonnale: 90. minutil tegi Kristjan Kuldmägi mängu lõppseisuks 7:1.

Kaheteistkümne vooru järel juhib 34 punktiga liigatabelit Paide Linnameeskonna II võistkond. Kümne punktiga jääb maha Türi Ganvix JK (14 mängust), 23 punkti on kirjas Jõgeva meeskonnal (13 mängust). Järgnevad 22 punktiga JK Luunja, Raasiku FC Joker 1993 ja Tallinna JK Dünamo (kõigil peetud 12 kohtumist).

Ida-põhjagrupi väravalööjate edetabelit juhivad 14 tabamusega Ergo Eelmäe (Türi Ganvix) ja Mairo Tikerberi, 13 väravat on löönud Karel Seire (Türi Ganvix).

Sel laupäeval kell 19 kohtub Noorus-96 Võru spordikeskuse staadionil liigatabelis üheksandal kohal oleva Võru JK-ga. Pühapäeval, 3. augustil kell 12 lähevad aga jõgevalased koduväljakul vastamisi liiga liidritega.