Jõgeva Noorus-96-le teises liigas kaotus ja võit

Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjatsoonis mängiv Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond kaotas XXI vooru kohtumises võõrsil Tallinna JK-le Legion II 0:4, nädal hiljem alistati aga koduväljakul JK Kaitseliit Kalev 5:0.

Noorus-96 sai tabelisse võidu

Kui kevadel alistas Noorus-96 koduväljakul Legioni 4:3, siis 20. septembril Kalevi keskstaadioni kunstmuruväljakul peetud kohtumine oli Jõgevamaa esindusmeeskonnale igas mõttes õnnetu. Mänguks saadi kokku vaid kümme meest ning kuigi mõni varasem teise liiga kohtumine on näidanud, et ka kogu mängu vähemuses ja vahetuseta mängimine ei takista võitmast, siis Nooruse pallurid seekord seda ei suutnud. Avapoolaja võitis Legion Aleksei Latõnini väravast 1:0, teisel poolajal lisas Pavel Rubel kõigepealt kaks ning Maksim Kisseljov veel ühe tabamusega ning kodumeeskond võitis 4:0.

Laupäeval Jõgeva aleviku staadionil peetud XXII vooru kohtumises suutis aga Noorus-96 revanšeerida kevadel Kaitseliit Kalevilt võõrsil saadud 2:4 kaotuse ning üle päris pika aja tabelisse võidu kirja saada. Skoori avas Mairo Tikerberi 10. minutil ning 18 minutit hiljem suurendas turniiri parim väravakütt Tikerberi kodumeeskonna edu kaheväravaliseks. Seejärel läks aga hoogu uueks saalihokihooajaks valmistuv väsimatu Nikolai Roop: 44., 51. ja 90. minutil löödud väravatega tegi ta kübaratriki ja suurendas oma sel hooajal löödud väravate arvu natuke rohkem kui ühe poolajaga lausa poole võrra.

22 vooru järel on Noorus-96 liigatabelis 29 punktiga endiselt üheksandal kohal. Tabeli tipus on 52 punktiga Paide Linnameeskond II, kellele järgnevad 48 punktiga Raasiku FC Joker 1993 ja 44 punkti kogunud Tartu JK Welco Elekter.

Neli kohtumist veel

Jõgeva meeskonnal on sel hooajal pidada jäänud veel neli kohtumist, neist kolm tuleb mängida võõrsil. Sel pühapäeval kell 14 kohtutakse Tallinnas Sõle gümnaasiumi staadionil tabelis viiendal kohal oleva Tallinna Dünamoga, keda juunis koduväljakul võideti 4:1. 12. oktoobril peetavas XXIV vooru kohtumises on jõgevalaste vastaseks Tartu JK Welco Elekter, mäng peetakse Tartu Tamme staadioni kunstmuruväljakul algusega kell 14.30. 18. oktoobril kell 12 mängitakse Loo kunstmuruväljakul tabelis viimasel kohal oleva JK-ga Loo ning hooaeg lõpetatakse pühapäeval, 26. oktoobril, kui kell 14 minnakse Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Võru JK-ga.