Jõgeva Noorus-96 kaotas Kaitseliidule

Jõgeva SK Noorus-96 jalgpallimeeskond kaotas pühapäeval Kuusalus JK-le Kaitseliit Kalev 2:4 ning langes Eesti meistrivõistluste teise liiga ida-põhjagrupi turniiril üheksanda vooru järel kaheksandale kohale. Enne suvevaheaega on teise liiga meeskondadel jäänud pidada veel kaks kohtumist.

Kuusalus mängisid Nooruse särgis Kristjan Kuldmägi, Eigo Loorius, Reio Praats, Jürgen Hiljurand, Mihkel Kukk, Priit Jõeäär, Rauno Pikver, Mario Tikerberi, Mairo Tikerberi, Andro Lepp ja Rauno Pristavka, mängu vahetusmängijate pingil alustanud jõgevalastest pääsesid väljakule ka Vladimir Ingver, Keio Kanna, Meelis Seemann ja Tauno Anvelt.

Avapoolajal löödi kaks väravat: mängu üheksandal minutil viis Sergei Bilinski kodumeeskonna juhtima ning 20 minutit hiljem viigistas Mairo Tikerberi seisu. Kohtumise 52. minutil lõi Mairo Tikerberi oma teise värava ning viis Nooruse 2:1 ette. Senisest kaheksast mängust vaid ühe võitnud ning liigatabelis 12. kohal olnud JK Kaitseliit Kalev suutis 15 minutit hiljem Daniel Kosubenko löögist taas viigistada ning edasi läks kõik jõgevalaste jaoks juba allamäge. 73. minutil eemaldas kohtunik Martin Lember vägivaldse käitumise eest väljakult Nooruse edukaima väravaküti Mario Tikerberi ning jõgevalased ei suutnud vähemuses mängides enam viigiseisu hoida. Kümme minutit hiljem juhtis kodumeeskond juba 4:2 ning sellise seisuga mäng ka lõppes. 79. minutil Rauno Pristavka väravasse lennanud pall loeti Vladimir Ingveri omaväravaks, neli minutit hiljem sai tabamuse kirja Kirill Vinogradov.

Üheksa kohtumisega on Jõgeva SK-l Noorus-96 endiselt kirjas 13 punkti, liigatabelis ollakse 14 meeskonna konkurentsis kaheksandal kohal. Paide Linnameeskonna II võistkonna edu Tallinna Dünamo ees on endiselt kuuepunktiline (punkte vastavalt 25 ja 19), järgnevad Raasiku FC Joker 1993 18, JK Luunja 16 ja Türi JK Ganvix ning Tartu JK Welco Elekter 15 punktiga.

Sel laupäeval kell 11.00 on Noorus-96 Jõgeva aleviku staadionil vastamisi Tallinna Dünamoga. Pühapäeval, 15. juunil kell 14.00 ollakse aga Tartus vastamisi JK-ga Welco Elekter. Seejärel läheb teine liiga suve- ja MM-puhkusele ning mängudega jätkatakse alles juuli keskel. 19. juulil kell 11.00 on jõgevalaste vastaseks kodustaadionil liiga punase laterna rollis olev JK Loo.