Jõgeva noortemeeskond näitas jätkuvat arengut

Jalgpalliklubi Jõgeva SK Noorus-96 järelkasvumeeskond sai tänavu U17 vanuseklassi Eesti meistrivõistluste esiliigaturniiril seitsmenda koha.


Treener Igor Orlovi sõnul oli lõppenud hooaja üldmulje positiivne. “Aasta oli kindlasti parem kui eelmine,” ütles ta.

Möödunud aastal jäid jõgevalased U16 turniiril kümne meeskonna konkurentsis viimaseks, aasta jooksul võideti vaid üks kohtumine ja koguti neli punkti. Tänavu võitis Noorus-96 kaheksateistkümnest kohtumisest kuus, üks mäng lõppes viigiga. Lisaks selja taha jäänud Tallinna Florale, Nõmme Kaljule ja Tartu Heliosele suudeti korra alistada ka hooaja kokkuvõttes kolmanda koha saanud Tallinna Legion ja viigistada viiendana lõpetanud Tallinna FCI-ga.

Treeneri hinnangul oleks aga just hooaja lõpp võinud tunduvalt edukam olla. “Viimased mängud läksid haiguste, vigastuste ja kaartide tõttu natuke käest,” kahetses Orlov. “Ootasime veel vähemalt kahte võitu, aga põhimängijatest oli lõpus pidevalt kaks-kolm tükki puudu ning noorematele langes liiga suur koormus. Kui aga täiskoosseisuga mängisime, oli näha, et oleme Eesti tippklubide järelkasvumeeskondadele kõvasti lähemale jõudnud. Areng on silmnähtav olnud.”

Hooaja jooksul sai Noorus-96 ridades mänguaega 17 pallurit, meeskond lõi kokku 39 väravat. 14 tabamusega oli edukaim Kristjan Rumm, Roman Andrejevi, Daniel Aganitši ja Marcus Mardimäe arvele kogunes võrdselt neli väravat. Vähemalt ühe värava sai kirja veel kuus mängijat.

“Suure koormuse said tänavu meeskonna liidrid Daniel Aganitš ja Karl Lani,” lausus Orlov. “Nad mängisid U16 Eesti koondises maavõistlusmängudes Põhja-Iirimaa ja Lätiga ning treeningmängudes Helsingi ja Berliini koondistega. Lisaks lõid nad Tartu Heliose ridades kaasa ka U17 Eliitliiga mängudes. Klubi esindusmeeskonda aitasid tulemuslikult Marcus Mardimäe, Raul-Martin Sirkas ja Kristjan Rumm, kõigi nende puhul tuli jälgida noormängijatele pandud mängukoormuse reegleid, muidu oleks nad veelgi rohkem platsile pääsenud. Järgmisel aastal mängivad nad täiskasvanute seas juba täishooaja,” lubas treener. “Noorematest mängijatest arenesid tänavu tublisti Kermo Truhatšev, Roman Andrejev, Kirill Matiitšin ja Märt-Indrek Sirkas. Nad said rohkem mänguaega ja neile langes ka juba järjest rohkem vastutust.”

Treeneri sõnul aitas mängijate arengule kaasa mullu valminud kunstmurukattega Vaimastvere Arena, kus noortemeeskond pidas ka kõik kodumängud. “Treeningute kvaliteet on seal märgatavalt tõusnud ja mängijate tehnilised oskused tunduvalt paranenud,” märkis treener.

Klubi kannab hoolt ka ka järelkasvu eest. “Tänu valdade ühinemisele saime nüüd treeningrühmad avada ka Palamusel ja Tormas,” lausus Igor Orlov. “Palamusel treenivad 3.-6. klassi lapsi esindusmeeskonna mängijad Lauri-Robert Indus ja Kevin Liblik, Tormas aga meie noortetreener Jevgeni Telik. Sel sügisel avasime Raul Kivi ja teiste lapsevanemate initsiatiivil ka 5-6aastaste rühma, esimesele treeningule tuli viisteist särasilmset poissi. Treenime Vaimastveres üks kord nädalas, teisipäeviti kell 18.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus