Jõgeva naistetantsu pealinnaks?

Mõte käidi välja kevadel Jõgeval peetud üle-eestilisel naiste tantsufestivalil. Lõplik kinnitus sellele tuli tantsujuhtide suvisel koolitusel Haapsalus, kus kuulati ka Jõgeva kultuurikeskuse juhataja ning folklooriseltsi Jõgevahe Pere looja ja juhi Airi Rütteri sõnavõttu sellel teemal. Sel pühapäeval kogunetaksegi Jõgevale, et alustada eeltööd nii Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi juurde naiste alaliidu moodustamiseks kui ka üle-eestilise naiste tantsupeo korraldamist Kassinurmes 2010. aastal.

Naisrahvatantsurühmi on üle Eesti praegu tegutsemas 180 ringis. “Naisrühmad vajavad tuge. Tundub, et segarühmad on eelistatumas olukorras. Naised on tegelikult väga tantsulembesed ja võimelised vahvalt esinema,” leiab Airi Rütter.

Kõne alla tuleb ilmselt ka naisrühmade jagunemine järgmise üle-eestilise tantsupeo eel kaheks vanuseastmeks ja vastavalt sellele ka repertuaari paikapanemisest.

Arvatavasti peetakse kevade hakul suur naistesimman taas Jõgeval, kus naisrahvatantsurühmi puudutavad uudised juba ka teatavaks teha võidakse. Jõgevahe Pere aga tähistab kevadel oma kahekümnendat sünnipäeva. Et aga edasi minna kavatsetakse samuti kahe eri vanuses rühmaga, siis oodatakse eeloleval hooajal ka mõlemasse uusi tantsuhuvilisi.

VAIKE KÄOSAAR

blog comments powered by Disqus