Jõgeva Majandusühistul on nägemus tulevasest hotellist olemas

Jõgeva Majandusühistul saab Mustvee ehitusmaterjalide kaupluse projekteerimine nüüd läbi ja ühistu loodab ehitusloa kätte saada. Kui seal algab ehitamine, asutakse hotelli projekteerima. „Kui arvata, et projekteerimisest ehitamiseni läheb umbes aasta, siis aasta pärast võiks ehitamisega alustada,“ ütles Jõgeva Majandusühistu juht Toomas Vahur.


Jõgeva Majandusühistul (JMÜ) on üle kahekümne kinnisvaraobjekti Jõgeva maakonnas ja Tartumaal. Varem oli väljaspool maakonda ainult Avinurme pood, nüüd on see Jõgeva maakonnas. Tartu maakonda on sattunud haldusreformi tõttu kolm kauplust: Tabivere, Maarja-Magdaleena ja Pala. „Meie ei tegutse rendipinnal. Kõik hooned, kus tegutsevad meie poed, on ka meie omad,“ kinnitas Vahur.

Jõgeva vallas on JMÜ-l kauplus Siimustis, Laiusel, Jõgeva alevikus, Sadalas, Tormas ja Kuremaal, Palamusel ja Kaareperes. Jõgeval on ühistu käes Kaubahall, Pae keskus, Suur 11 ja Suur 14 ning hoone turu taga, kus praegu on loomakliinik ja hambaravi, samuti veel üks hoone turuplatsil.

Hotell tuleb kindlasti

Endisse Tarve kaupluse hoonesse aadressil Suur 11 soovib JMÜ rajada hotelli. Plaan ei ole iseenesest uus. Mõni aeg tagasi jäi asjaajamine maaküsimuse keerukuse tõttu pidama ning võeti ette teine arendus – ehitusmaterjalide poe ehitamine Mustveesse. Nimelt oli kahe JMÜ krundi, Suure tänava ääres ja Pargi tänava ääres asuva vahel 150 m² teisele omanikule kuuluvat maad. Nüüdseks on see küsimus, mis võimaldab lihtsamalt lahendada parkimise ja ligipääsu, lahendatud. Ühistu juht ütles, et ühistul on jaksu tegeleda korraga ühe objektiga.

„Meie projekteerija, kes on teinud juba 15 aastat meie uute hoonete projektid, ja keda me vahetada ei taha, lõpetab just Mustvee ehitusmaterjalide kaupluse projekteerimise ning saab nüüd asuda hotelli projekti kallale,“ rääkis Vahur.

Suur 11 on väärika ajalooga maja ‒ esimene Jõgeva majandusühistule ehitatud hoone, mis valmis pea sada aastat tagasi, 1922. Selle ehitamiseks panid Jõgeva kandi talumehed oma rahad kokku, pantisid isegi talusid ja võtsid laenu, mida maksti veel kümme aastat.

Suur 11 ehitati Jõgeva Majandusühistu peakaupluseks. Tolle aja mõistes oli maja väga suur. Pool esimese korruse ruumidest oli peakaupluse käsutuses ja teises pooles tegutses kuni pangamaja valmimiseni ühistupank. Teisel korrusel olid kontoriruumid. Juba aasta pärast valmimist, 1923. aasta üldkoosolekul leiti, et maja on väike ja sellele tuleb ehitada kolmas korrus peale. See valmis 1924. aastal. Kolmas korrus on olnud algusest peale korteritena välja renditud. Majandusühistu kontor koliti hoonest välja 1965. aastal, kui teisel pool tänavat valmis uus maja aadressil Suur tn 14, kus praeguseni asub restoran Kosmos.

Maja on hinnaline

„Me ei saa seda maja käest ära lasta, peame talle funktsiooni leidma,“ kinnitas Toomas Vahur Suur 11 kohta. „Kaubanduse arendamiseks tänapäeval on ta liiga väike, aga majutuseks see ilus maja sobib.“

Kuigi ühistu arengukavades toimus vangerdus ja teine objekt ettepoole nihkus, on ühistu hotelli rajamiseks nüüd igati valmis.

„Suured vaidlused said ära vaieldud, tingimused päästeametiga kooskõlastatud, kommunikatsioonid ehk vesi ja kanalisatsioon krundi piirini tehtud, eelprojekt, millega pandi mahud paika, on ka tehtud. Nägemus sellest majast on juba olemas,“ kinnitas Vahur.

Hotell on arvestatud 35-36 öömajalisele ja sinna on kavandatud 15 tuba. Esimesele korrusele tuleb ka kohvik. „Hotellis peame ju pakkuma hommikusööki. Tuleb Rootsi laud ja miks mitte ka näiteks linnarahvale avatuna. Pärast hommikusööki jääb kohvik ikka avatuks, siis peab seal ju nagunii teenindus olema. Aga me teame ette, et odav ei saa see koht olla,“ rääkis Vahur.

Juba on temaga ühendust võtnud kohalikud osavnäpud, kes on huvitatud tulevase kohviku jaoks koogikeste ja muu suupärase tootmisest.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus