Jõgeva Majandusühistu kauplus Siimustis saab uue näo

Siimustis on alanud Jõgeva Majandusühistu kaupluse renoveerimistööd, mille tulemusena valmib uus ja praegusest kolm korda suurem müügisaal. Tänapäevasemaks muutuvad teisedki kaupluseruumid.

2002. aastal valmis Siimustis praegune Jõgeva Majandusühistu A ja O-tüüpi kauplus. “Kaupade sortiment on suurenenud ja  senisest umbes saja ruutmeetri suurusest müügipinnast enam ei piisa. Nüüdisajastamise lõpus valmibki uus müügisaal, mille suurus on ligi kolmsada ruutmeetrit. Praegusest müügisaalist ehitame aga lao ja töötajate olmeruumid. Samuti loome paremad tingimused klaastaara vastuvõtmiseks,” ütles majandusühistu haldusjuht Guido Põldkivi.

Uus kauplus avatakse novembris

“Idee Siimusti kauplus uuendada tekkis mõne aasta eest. Valmis krundi detailplaneering riigi maal. Kui riik selle maatüki müüki pani, õnnestus Jõgeva Majandusühistul see ära osta. Sellele pinnale tulebki uus müügisaal,” rääkis Põldkivi. “Püüame niikaua kui võimalik korraldada ehitustöid kauplust sulgemata. Septembris-oktoobris tuleb kauplus siiski teatud ajaks kinni panna. Võimalik, et sel perioodil hakkab Siimustis käima kauplusauto, sest seal elab rohkesti eakaid. Uus kauplus on plaanis avada novembris,” rääkis majandusühistu haldusjuht.  

Katusele päikesepatareid

Siimusti kaupluse renoveerib aktsiaselts Cobra Grupp. “Senini on tehtud vundamenditöid ja tõstetud trasse ümber. Projekti koostas arhitektuuribüroo Studio 3. “Kogemustega ja hea käekirjaga ettevõttelt oleme varem tellinud ka Torma, Tabivere ja Avinurme kaupluse projekti,”  teatas Põldkivi.

“Renoveeritud kauplusehoones hakkame kasutama ka päikeseenergiat. See on meie esimene kauplus, mille katusele paigaldame päikesepaneelid elektrienergia tootmiseks. Nii saame selgust, kas see end ära tasub,” ütles ta.

Siimusti kaupluse nüüdisajastamine läheb Põldkivi sõnul koos käibemaksuga maksma 420 000 eurot. Lisandub sisustuse muretsemiseks tarvilik raha.

“Ostjaid on Siimusti kaupluses alati piisavalt olnud. Siimusti on suur asula, kus palju kortermaju. Samuti käiakse siin ostmas  Sadukülast ja mujalt,” lisas ta.

Cobra Grupi juhatuse liikme Juhan Alguse sõnul teeb Siimusti kaupluse renoveerimise ehitaja vaatevinklist huvitavaks asjaolu, et kasutatakse kõiki nüüdisaegseid ehituslikke lahendusi.  “Et objekt asub samas paigas, kus ka meie ettevõte, on võimalik kulusid kokku hoida. Praegu töötab kaupluse renoveerimisel viis meest, hiljem suureneb nende arv paarikümneni. Koostöö tellijaga on asjalik ja konstruktiivne,” lisas Algus.

i

JAAN LUKAS 

blog comments powered by Disqus