Jõgeva Majandusühistu avas Kaareperes renoveeritud kaupluse

Renoveerimistööd Kaarepere kaupluses algasid juuli lõpul. Kui enne oli poe välissein silikaadist, siis nüüd ehitas Jõgeva firma Stesamex kollasest plekist välisseina, mis möödasõitjale hästi silma hakkab.

?Varem oli Kaarepere poes olukord üsnagi kriitiline. Uuendamise käigus sai pood ka avaramaks. Letid ja vitriinid on paigaldatud käepärasemalt nii ostjatele kui ka müüjatele,? rääkis Jõgeva Majandusühistu juhatuse esimees Toomas Vahur. Ta märkis, et poe uuendamiseks kulus üle poole miljoni krooni.

Uues poes palju ruumi

Jõgeva Majandusühistu haldusjuht, ehitustöid koordineerinud Guido Põldkivi tutvustas kauplusse paigaldatud uusi külmikuid ja külmkambrit piima- ja lihatoodete hoidmiseks. Majandusühistu kaubandusjuhi Endla Raua sõnul kuluski kõige rohkem raha just uute külmikute muretsemiseks. Mahedad värvitoonid müügisaali valis välja kunstnik Agne Sild.

Kaupluse juhatajana hakkas tööle Tiia Vestel. ?Uues poes on kõik meeldiv. Hea on töötada müügisaalis, kus konditsioneerid õhu värske hoiavad,? oli uus juhataja rahul.

Poe perenaise prognooside kohaselt ostetakse maapoest kõige sagedamini ikka leiba, saia ja vorsti. Mõistagi kuuluvad poe argimiljöösse ka õllesõbrad. Palju ostetakse ka tarbekaupu. Tiia Vestel on ise ka üks Kaarepere kaupluse kolmest müüjast.

Avatseremooniaks oli uut poodi uudistama tulnud ligi poolsada ostjat nii Kaareperest kui ka ümberkaudsetest küladest. Jõgeva Majandusühistu müügijuht Ivar Vinkmann pakkus ostjatele kohvi ja majandusühistu ettevõttes Pae Pagarid küpsetatud kringlit. Löödi kokku ka vahuveinipokaale.

Kaupluse juures ka moodne parkla

?Olen Kaarepere poe ostja olnud 35 aastat. Nii ilus kui praegu pole pood varem olnud,? lausus vanahärra Evald Lääne, kes ostis avapäeval kauplusest vorsti ja karastusjooke.

Osaühing Mereleen ehitas Kaarepere kaupluse ette nüüdisaegse parkla.

?Jõgeva Majandusühistuga on meil alati hea koostööd olnud,? tunnistas osaühingu Mereleen juhataja Ain Viik.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus