Jõgeva maavanemaks pürib kolm inimest

Oma avalduse kandideerimaks Jõgeva maavanema ametikohale on esitanud Alatskivi vallavanem Maie Nisu. Ta töötab vallavanemana teist ametiaega ja otsib uusi väljakutseid. “Et minu abikaasa on pärit Laiuselt, pole Jõgevamaa mulle võõras,” kinnitas Nisu.

Soovist maavanemaks saada on kirjalikult teatanud ka Puurmani vallavolikogu liige ettevõtja Väino Tuhkanen. Kandideerimist põhjendas Tuhkanen sellega, et tahab oma kodumaakonna heaks midagi ära teha. “Miks mitte end proovile panna,” märkis ta.

Samuti pürib maavanemaks Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk, kes oma kandideerimist ei kinnitanud ega lükanud ka ümber.

Praegune maavanem Margus Oro kandideerib Tartu maavanemaks.

Valitsuse poolt maavanemakandidaatide hindamiseks moodustatud komisjoni esimene koosolek on 12. mail. Maavanemakandidaatide hindamise komisjon esitab nõuetele vastavad kandidaadid regionaalminister Jaan Õunapuule 21. maiks. Seejärel teeb minister oma valiku ja tutvustab kandidaati maakonna omavalitsusliidule.

Reedese seisuga oli suurim konkurents maavanema kohale Põlvamaal, kus kandideeris üheksa inimest. Valitsus tahab 12 uut maavanemat ametisse nimetada hiljemalt 8. juuliks.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus