Jõgeva maakonna aasta emaks kuulutati Meeli Nõmme

Puurmani lossis kuulutati möödunud reedel välja maakonna aasta ema. Jõgevamaa kolme valla üheksa nominendi seast osutus valituks muusikaõpetaja ja nelja lapse ema Meeli Nõmme.


Põltsamaa, Jõgeva ja Mustvee valla koostöös toimunud tänuõhtul tunnustasid kõikide omavalitsuste juhid emade rolli meie igapäevases elus. „Te kõik väärite aasta ema tiitlit,” ütles Põltsamaa vallavanem Margus Möldri. Mustvee vallavanema Jüri Morozovi sõnul on emadepäeva märksõnaks hoolivus. „Hea meel on, et meie inimesed on järjest rohkem valmis üksteist tunnustama. Pole tegelikult lihtne teha seda delikaatselt. Emad õpetavad seda meile kõige rohkem.”

Jõgeva vallavanem Aare Olgo toonitas, et tegelikult tunnustame me emasid mitte ainult emadepäeval. „Emadus on töö, väga raske töö, mida tuleb iga päev teha.”

Jõgevamaa aasta ema nominentideks olid seekord valitud Tiia Kaeramaa, Maia Lepiste ja Meeli Nõmme Põltsamaa vallast, Imbi Kaarma, Maarja Lust ja Ilona Prokopjeva  Mustvee vallast ning Silvi Aru, Merike Katt ja Terje Piik Jõgeva vallast.

Ning siis kuulutati maakonna aasta emaks Meeli Nõmme, Põltsamaa muusikaõpetaja, neli last üles kasvatanud ema. Väljavalitut õnnitlesid esimestena Põltsamaa vallavanem Margus Möldri ning aasta ema 2017 Rita Kaasik, kes andis üle ka aasta ema ehte.

„Olen eelkõige rõõmus oma laste üle,” ütles Meeli Nõmme. „Kõik emad, kes tänagi siin saalis istuvad, on tegelikult samavõrd väärt seda tiitlit, mis nüüd mulle anti.”

Oma tänukõnes tunnistas Meeli Nõmme, et ta ei pea ennast sugugi ideaalemaks. „Väga raske on leida tasakaalu töö ja emaks olemise vahel. Pean tunnistama, et mul on see töö poole kaldu.

Kuid hea meel on kinnitada, et mu kaks poega ja kaks tütart on kasvanud väga tublideks lasteks ja on nüüd head vanemad oma lastele, sest ma olen juba viiekordne vanaema. Kuid aitäh ka isadele, sest nendeta oleksid paljud asjad tegemata,” ütles aasta emaks valitud Meeli Nõmme.

TIIT LÄÄNE

blog comments powered by Disqus