Jõgeva maakond sõlmis koostöölepingu Tartu linnaga

Tartu linnavalitsuse pressiteenistuse teatel allkirjastasid reedel Tartu linna ja viie maakondliku arendusorganisatsiooni esindajad Tartu raekojas Lõuna-Eesti koostöölepingu. Leping sätestab koostöövaldkonnad ja -põhimõtted Jõgeva, Põlva, Tartu, Valga ja Võru maakonna vahel.


„Koostööleping on viie maakonna koostööleping ja nagu ütles üks allakirjutanu, siis üksinda saab kiiremini, aga kaugemale jõuab koos,“ nentis Jõgevamaa arendus- ja ettevõtluskeskuse juhataja Maimu Kelder.
Lisades, et eelkõige saab arutada ühiseid probleeme, aga otsida ka lahendusi. „Ka riigiga suhelda on mitmekesi tõhusam kui üksinda,“ ütles Kelder.
Ühistegevusi planeeritakse viies valdkonnas: taristu, haridus ja elukestev õpe, majandusareng ja tööturg, rahvatervis ja heaolu ning kultuur ja turism.
Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul on esimesed sammud sisuka koostöö suunas astutud Euroopa kultuuripealinna projektiga. „Üheks koostöövaldkonnaks on kindlasti paremad ühendusvõimalused nii riigi sees kui ka Euroopa suunal.“
Maimu Kelder lisas, et igal aastal koostatakse tegevuskava ning iga maakond võtab endale tegevuse, mille eest vastutada. „Aga kõike arutame ja teeme koos,“ kinnitas Kelder.
Jõgeva maakond on võtnud taristu valdkonnas enda kanda raudtee. „Et meie raudtee muutuks kiiremaks ja ohutumaks. Ja et raudteeühenduses oleks ka ronge rohkem. Me oleks vahelüli raudtee ehitajate ning maakondade vahel,“ ütles Maimu Kelder.
Tartumaa omavalitsuste liidu tegevjuht Sven Tobreluts ütles, et leping väljendab viie Lõuna-Eesti maakondliku ja Tartu linna koosloomelist mõtteviisi ja usku, et koos saavutatakse rohkem kui üksi. Ta lisas, et koostöös on juba algatatud Lõuna-Eesti turismi-klastri moodustamine, mille eesmärk on suurendada Lõuna-Eesti nähtavust ja turismitulu.
„Me oleme koostöölepingu ideede ja valdkondade kallal tööd teinud eelmise aasta aprillist alates. On olnud töine õhkkond, kuhu on kuulunud maakondlike arendusorganisatsioonide esindajad, lisaks regionaalhalduse osakonna esindajad. Kvartalis on olnud vähemalt üks kohtumine ja eestvedaja on Tartumaa omavalitsuste liit, kes formuleeris ka koostöölepingu,“ rääkis Kelder kogu protsessist.
„See on hea koostöövorm, inimesed saavad üksteisega rääkida, tekib uusi mõtteid ja koos on alati parem asju arutada,“ rõõmustas ta.
Koostöölepingu lisana koostatakse täpne tegevuskava aastaks 2020. Viie maakonna koostööleping kehtib aastani 2024.

KERTTU-KADI VANAMB

blog comments powered by Disqus