Jõgeva linnavolikogu juhivad Kalmer Lain ja Mai Treial

 

Neljapäeval esimesele istungile kogunenud Jõgeva linnavolikogu valis volikogu esimeheks Kalmer Laini ja aseesimeheks Mai Treiali, kes kandideerisid vastavalt Reformierakonna ja Keskerakonna nimekirjas.

Kaheksateistkümnest istungil osalenud volikogu liikmest toetasid Kalmer Laini valimist volikogu esimeheks kaksteist. “Pean oluliseks mitmekülgset ja põhjalikku koostööd nii koalitsiooni kui ka opositsiooniga, mitmete kolmanda sektori ühendustega ja kõigi linnaelanikega,” ütles Lain. “Olen töötanud Jõgeval abilinnapeana ja linnapeana. Praegustes oludes pidasin mõttekaks olla tegev linnavolikogu juhtimises.” Veel tunti huvi, kas linnavolikogu haridus-ja kultuurikomisjoni hakkab ka edaspidi kuuluma Jõgeva noortevolikogu liige. “Seda teemat tuleb koalitsioonis arutada,” lisas ta.

Volikogu aseesimehe kandidaadiks esitas Keskerakond eelmise volikogu koosseisu esimehe Mai Treiali ja Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esindus Asso Nettani, kes on sama erakonna eestvedaja linnavolikogus.

Treialile andis toetava hääle kaksteist ja Nettanile kuus volikogu liiget.

IRLi esindaja Priit Põdra tundis huvi, millised on aseesimehe võimalused osaleda volikogu juhtimises ja linna arendamises. “Tööst pole ma kunagi puudust tundnud. Soovin kaasa aidata koostöövalmiduse tugevnemisele nii volikogus kui ka Jõgeval tervikuna. Annan oma panuse ka selleks, et vastavalt koalitsioonileppele renoveeritaks Jõgeval põhikooli hoone, mis  saaks sama innovaatiliseks kui Jõgevamaa gümnaasium; et valmiks päevakeskus, käivituks päevahoiuteenus erivajadustega inimestele ja kahekordistuks sünni- , ranitsa- ja matusetoetus,” ütles Treial.

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus