Jõgeva linnavalitsus kinkis puhkpilliorkestrile hinnalise pilli

Jõgeva linnavalitsus kinkis Jõgeva puhkpilliorkestrile sajandaks sünnipäevaks tuhat eurot, mis võimaldas muusikakollektiivil osta hea kvaliteediga aldi. Kultuurikeskuses toimunud juubelikontserdil ühines ühe muusikapala mängimisel orkestriga ka riigikogu liige Aivar Kokk, kes kavatseb suvel Jõgeval puhkpillimuusika vabaõhukontserdi korraldada.

Jõgeva linnapea Kalmer Lain tunnustas Jõgeva puhkpilliorkestrit linna aumärgiga ning andis üle dokumendi, mis kinnitas 1000 euro ülekandmist orkestri pangaarvele. Dirigent Peep Lõhmus presenteeris alti Althorn B&S, mis sünnipäevakontserdiks juba ostetud oli.

“Uut pilli hakkab mängima Karin Luik, kes on orkestri juhatuse liige ning tulihingeline puhkpillimuusika austaja. Ilma selle muusikariistata  oleksime jäänud ühe tubli muusiku  võrra vaesemaks, mida me ei saanud endale lubada,” ütles ta.

Jõgeva maavanem Viktor Svjatõšev tunnustas maavalitsuse aukirjade ning aumärkidega Peep Lõhmust ning rohkem kui viiekümneaastase staažiga trompetimängijat Eino Vähki. Ta kutsus jätkuvalt kirja panema ja trükis avaldama muusikakollektiivi ajalugu. “Varasema ajaloo osas on väärtuslikuks allikaks kollektiivi 90. aastapäevaks ilmunud raamat “Martinite pasunakoorist esindusorkestriks”, mille koostas ajakirjanik Hugo Alter,” ütles Svjatõšev.

Jõgevamaa rahvakultuurispetsialist Pille Tutt andis orkestrile üle Rahvakultuuri Keskuse direktori Aivi Lintnermanni aukirja. Juubilare oli tunnustamas ka riigikogu liige Aivar Kokk, kelle arvates on Peep Lõhmus teinud vaimustavat tööd orkestrile repertuaari valimisel ja kollektiivi ühtekuuluvustunde tugevdamisel. Kokk ühines üheks muusikapalaks ka orkestriga, mängides rütmipilli. Ta tuli ka välja ideega

korraldada tuleval suvel Jõgeval vabaõhukontsert, kus kandvaks jõuks oleks Jõgeva puhkpilliorkester. Häid sõnu orkestrile ja dirigent Peep Lõhmusele lausus orkestri auliikme, hiljuti manalasse varisenud Meinhard Pariisi tütar Heli Raevald, kes on  Jõgeva linnavolikogu liige. “Kodulinna puhkpillimuusikute etteastetest on mulle eriti südamesse läinud marsiviisid, mida orkester mängis alati siis, kui muusikarahva rongkäik Jõgeva kesklinnast Siimustisse laulupeole läks. Elasin sellele sündmusele alati kogu hingega kaasa,” meenutas Raevald.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus