Jõgeva linnas Liiva ja Tellise tänava kortermajade vahel on haljasala üles küntud

 

Jõgeva linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialisti teatel on traktori kündma kutsunud vanaproua kogukonna austusväärne elanik ja pikaaegne KEKi töötaja. Kohalikud kutsuvad teda hellitavalt lilletädiks”. Tema ilusad roosipeenrad on tuntud vaatamisväärsus. Teda on märgatud ja tunnustatud kui tublit vabatahtlikku, kes elamute ümbrusi korrastab. Aastaid on ta majade ümbrusse lilli istutanud, puulehti  koristanud ja tänavaid pühkinud.
Memme soov majade vahele mänguväljaku äärde peenar rajada oli linnaga kooskõlastamata. Linnavalitsus seda teguviisi õigeks ei pea. Omavoliline linna maal tegutsemine ei ole lubatud. Sisuliselt võiks seda käsitleda haljasala rikkumisena. Kuid praegu arvestab linn proua heade kavatsustega muuta linnaruum kaunimaks. Memmega on kohtunud abilinnapea Ants Prii ja linna haljastusspetsialist Taivo Paeveer. Talle selgitati, et enne haljastustööde alustamist oleks hea Taivoga nõu pidada. Sellega proua nõustus ja lubas edaspidi nii teha.
Antud kohta peenar ei sobi. Kõrval on plats, kus suviti võrkpalli mängitakse, lillepeenrast ei jääks midagi alles. Praegu on plaanis pinnas siluda ning külvata sinna muru.

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus