Jõgeva linnapäevade ajal viiakse läbi ka esimene Jõgeva Rattaralli

Kaks Jõgeva kandi rattasportlast — Rene Mandri ja Sander Maasing — võtsid eelmisel aastal nõuks, et korraldavad tänavu kevadel kodukandis tasemel maanteerattavõistluse. Idee teostub juba 25. mail Jõgeva linnapäevade raames, mil antakse start esimesele Jõgeva Rattarallile.

Siimustist pärit endine rattur Sander Maasing ja Vilina külast pärit praegu rattaspordiga tegelev Rene Mandri mõtlesid, et nende kodukandis võiks toimuda tasemel maanteerattavõistlus. Vooremaa teedel palju kilomeetreid läbi sõitnud mehed arvasid, et siinsed teed on taolise võistluse jaoks sobivad. “Idee turgatas pähe eelmisel aastal ning korraldamisega hakkasime tegelema suve lõpus,” rääkis Maasing.

Suur osa korraldamise koormusest on langenudki tema õlule, sest Rene Mandri peab tegevratturina enamiku oma ajast Prantsusmaal treenima. “Kuna viimastel aastatel olen tippspordist taandunud ja põhiliselt osalenud ainult kodumaistel jõuproovidel, siis tahtsin luua endale uusi väljakutseid ja leidsin, et parim võimalus selleks on teha midagi sellist, mis aitaks kaasa kodukoha arengule tervikuna. Olles ise aastaid rattaspordiga tegelenud, olen omandanud selles valdkonnas piisavalt kompetentsi, et selline suur vastutus võtta. Korraldamise juures oli tugevaks motivaatoriks ka asjaolu, et tervisesport on muutunud viimastel aastatel väga populaarseks ja spordisündmustel on osalejaid üsna palju.  Seega miks mitte tuua ka Jõgevale kohalik ja üleriiklik spordiüritus,” kinnitas peakorraldaja Maasing. 

Kohal maakonnast maailma tippu jõudnud ratturid

Jõgeva Rattarallile oodatakse kõiki jalgrattaspordihuvilisi. Harrastussportlastele on mõeldud 47,5 kilomeetri pikkune ring. Igapäevaselt treenivatele täiskasvanutele ja suuremate väljakutsete otsijatele on mõeldud põhidistants, mis on 107 kilomeetri pikkune. Start antakse Jõgeval Mustvee maantee hokiväljaku kõrvalt. Pärast põhi- ja matkasõitjate rajale minekut viiakse läbi lastesõidud kuni 13-aastastele, kus auhinna saavad kõik osavõtjad.

Korraldajad rõhutasid, et enne võistlustele tulekut peaksid kõik rattad korraliku tehnoülevaatuse läbima ning tuletasid ka meelde, et kiivri kandmine on kohustuslik. Registreerimine juba käib sündmuse veebilehel www.jogevarattaralli.ee.

Praeguseks on end muide juba kirja pannud ka mõned kohalikud rattaässad, kelle hulgas korraldaja Rene Mandri, Janek Tombak ning Erki Pütsep, kusjuures Pütsepal on ralli toimumise päeval ka sünnipäev ning Sander Maasingu sõnutsi proovib Erki kõrge koha saavutamisega endale ilusa sünnipäevakingi teha. Ka Pütsep ise kinnitas, et tuleb starti kindlate võidumõtetega.

“Minu arvates on selle võistluse trass Eesti üks raskemaid. Kaarepere ja Luua kant on meie mõistes ikkagi mägine. Tuuline ilm on mulle eeliseks. Tunnen trassi ja tean, millal rünnata,” sõnas Pütsep ning lisas, et kindlasti tuleb huvitav sõit. Praeguseks pole veel end kirja pannud ükski välismaa tipprattur, kuid see võib õige pea juhtuda. Nimelt toimub paar päeva pärast Jõgeva Rattarallit profisõit Tour of Estonia, kuhu tulevad väga nimekad sõitjad kodumaalt ja välisriikidest ja pole välistatud, et mõni neist valmistab end suurvõistluseks ette just Jõgeva Rattarallil. Ka Erki Pütsep kinnitas, et Jõgeva ralli on enne Tour of Estoniat väga hea treeningsõit. 

Jõgevamaal nüüd maastiku- ja maanteeratta tippvõistlus

Korraldajad kinnitasid, et neil on kindel plaan teha sündmusest pika traditsiooniga spordivõistlus. “Seepärast annan endast parima, et esimest korda toimuv võistlus oleks võimalikult hästi organiseeritud. Kohalike omavalitsuste seas on minu ambitsioon väga soojalt vastu võetud ja samuti leidub kohalikke ettevõtteid, kes on minu plaane tõsiselt võtnud ja pannud ürituse edukuse nimel oma õla alla. Suur tänu neile usalduse eest,” kiitis Sander Maasing kohalikku võimu ja ettevõtjaid.

Rattaspordisõpradele on üsna tuntud Kalevipoja rattamaraton, mida peetakse igal suvel Kuremaal ning kus sõidetakse maastikuratastega. Sander Maasing sõnas, et nad ei soovi oma ralliga Kalevipoja rattamaratonile konkurentsi pakkuda, vaid pigem vastupidi, loodavad Jõgeva ümbruse muuta tasemel rattaspordivõistluste kantsiks. Siiski tõdes Maasing, et maastikurattasport on Eestis veidi rohkem kanda kinnitanud kui maanteerattavõistlused. “Maanteevõistluste korraldajad on tegemas head tööd ja peagi jõutakse maastikuvõistlustega samale tasemele,” lisas Maasing, kes sellesse ka ise Jõgeva Rattaralli korraldamisega oma panuse annab.

i

EILI ARULA

blog comments powered by Disqus