Jõgeva linnal tuleb sünnipäev

Sünnipäeva hommikul kell 8.30 alustatakse äratusmängudega linna erinevates paikades. Siis heisatakse pidulikult ka lipud.

Kella kümneks ootab aga linnapea kõiki linnavalitsuse esisele platsile ühiselt torti sööma ja kohvi jooma. Selline ettevõtmine, kus linnavalitsuse töötajad koos rahvaga jutlevad ja maiustavad, on kavas juba teist korda. Eelmisel aastal oli tagasiside sellise ürituse suhtes väga positiivne, nii tahetakse see edaspidi traditsiooniks muuta. Möödunud aastal söödi ühiselt ära 40-kilone sünnipäevatort.

Palju huvitavat lastele ja noortele

Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialisti Hele Tallinna sõnul on tänavu erilise tähelepanu all lapsed ja noored, kellele toimub mitmeid huvitavaid üritusi. Neljapäeval kell kolm päeval on kõik lapsed oodatud Piiri parki värvipeole, mida on reklaamitud kui pidu paint-palli ja grafitiga. Samal õhtul on disko Jõgeva Avatud Noortekeskuses. Laupäeval kell 11.30 on väikesed linnakodanikud oodatud kultuurikeskuse parki, kus on kohal ?Onu Raivo jutupliiats?. Lisaks Raivo Järvile astuvad üles Jõgeva Kultuurikeskuse laulustuudio esinejad.

Väikestele jõgevlastele tuleb end tutvustama Pokumaa, esitatakse Diana Lalli moeetendust ning kohale tuleb ka tsirkus. Saab karuselliga sõita ja batuudil hüpata. Noortele on laupäeval kell 17 pidu ?Hallo, noortekas!?, kus astuvad üles Madis Malk ja Priit Pedanik Uuno raadiost.

Kampaania “Majad värviküllaseks” tuleb tänavugi

Hele Tallinna sõnul on traditsioonilisemad üritused kirjanduskonkurss “Betti Alveri jälgedes”, meeles peetakse noorimaid ja vanimaid linnakodanikke, samuti on pikad traditsioonid ratastoolisõidul ja tänavakorvpalli võistlusel. Alati on toimunud ka mingi üritus lastele ja pidu, kus saab tantsida.

Traditsiooniks on saamas ka üritus kiriklas. Tänavu kannab see pealkirja ?Looja kiituseks? ja kujutab endast ühislaulmist küünlavalgel.

Kolmandat aastat järjest korraldab linnavalitsus koostöös aktsiaseltsidega Eskaro, Sadolin, Hermseaja Vivacolor hoonete värvimiskampaania ?Majad värviküllaseks?. Linna sünnipäevaürituse raames tutvustavad värvifirmad erinevat tüüpi värve ning huvilised saavad värvimisalast konsultatsiooni spetsialistidelt

Kavas on tunnustada neid linnakodanikke, kes värvipassi alusel on oma maja juba värvinud. Eelmise aasta tublimad on kutsutud samal päeval Jõgeva linnavolikogu esimehe ja linnapea vastuvõtule.

Palju põnevaid kontserte

Põnevaks ürituseks pidas linna kultuurispetsialist Johannes Haava fotonäitust ?Jõgeva linn õhust?, mis avatakse esmaspäeval Jõgeva Linnaraamatukogus ja jääb külalistele avatuks juuni lõpuni. Hele Tallinna sõnul pole teada, et Jõgevat oleks kunagi varem õhust pildistatud.

Uus on reede õhtul toimuv rahvakultuuri õhtu ?Las jääda ükski väike linn?, kus astuvad üles linna isetegevuslased mitmetest mittetulundusühingutest. Tõsise muusika huvilised saavad kuulata Tallinna Vanalinna noorte muusikute esinemist. Kohale tuleb viiskümmend noort viiuldajat üle Eesti, kes mängivad klassikalist muusikat. Üle pika aja on Jõgeva sünnipäeval ka laat, kuhu kõiki ostma ja müüma oodatakse.

Pühapäeval kell 12.30 on Jõgeva kiriklas traditsiooniline sünnipäeva lõppkontsert, mis seekord kannab pealkirja ?Õhtukellad ? Campane a sera?. Esineb trio koosseisus Arvo Leibur (viiul), Terje Terasmaa (vibrafon) ja Heiki Mätlik (kitarr). Nad esitavad kellakõlast inspireeritud muusikat.

Hele Talinn ütles, et linna sünnipäevapidu näitab eelkõige, et linn hoolib oma kodanikest, kellele tasuta üritused eelkõige suunatud on. Mõeldud on päris pisikestele, aasta jooksul sündinud lastele ja nende vanematele, kes on kutsutud linnapea vastuvõtule, samuti linna vanimatele kodanikele, kes elasid siin juba 1938. aastal, kui Jõgeva sai linnastaatuse.

Traditsiooniliselt sõidavad pühapäeval ka tasuta bussid Laiuse ja Siimusti kalmistule, et inimesed saaksid mälestada neid, kes meie hulgast jäädavalt lahkunud.

Alates eelmisest aastast ei tähistata enam mitte linnapäevi, vaid Jõgeva linna sünnipäeva ning terve nädal on nimetatud sünnipäevanädalaks.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus