Jõgeva linnakeskusest saab Hea Avalik Ruum

23. oktoobrini kestab Jõgeva linnakeskuse arhitektuurivõistlus. Esmaspäeval käisid arhitektide liidu korraldatud kohtumisel võistlust tutvustamas Jõgeva vallavanem Tiit Lääne ja vallavolikogu esimees Aivar Kokk.


Nagu arhitektide liidul tavaks, avaldatakse kohtumise video liidu kodulehel. Nii saavad tutvustusi näha ka need, kes siis kohale ei saanud tulla. Üritust modereerinud arhitekt Kalle Vetevoog ütles, et niisugune vorm on ennast ennegi õigustanud ja eriti oluline praegusel viiruse leviku ajal.
Korraldajate soov on muuta Jõgeva keskusala praegusest lahendusest inimsõbralikumaks ja mitmekesisemaks, tänapäevaseks, esinduslikuks ja kohalikku identiteeti rõhutavaks avalikuks ruumiks, mis pakub meeldivat ja turvalist olemist ning tegevusvõimalusi igas vanuses inimesele igal aastaajal. Ühtlasi peaks ideelahendus aitama linnakeskusega siduda bussijaama ning linnaosa teisel pool raudteed.
Kohtumisel viibinud vallavanem Tiit Lääne ütles, et tema teada olid selleks ajaks tingimused välja nõudnud 15 ettevõtet, mis on veidi suurem huvi, kui niisugustel konkurssidel tavaks. Ka arhitekt Vellevoog tõdes, et huvi on suurem, kui arhitektidel on lootus, et nende töö läheb kohe käiku, mitte ei jää riiulile tolmuma. „Valla esindajad avaldasid soovi juba novembri keskpaigaks võitjaga lepinguni jõuda,“ rääkis ta.
„Esmaspäeval oli kohtumine Kultuurikatlas, lisaks Jõgeva keskusele tutvustas ennast seal ka Kunda, kus samuti konkurss käimas. Tõime välja Jõgeva märksõnad, nagu värvikas ajalugu, meie suurkujud Mattiisen ja Alver, külmalinna teema ja oma ootused võistlustöödele,“ ütles Tiit Lääne.
Jõgeva vallavolikogu esimees Aivar Kokk rõhutas, et projekt läheb tõepoolest suhteliselt kohe käiku ja lubas omalt poolt, et Jõgeva inimestel saab olema võimalus võistlustööde kohta arvamust avaldada. Kus ja kuidas tööd avaldatud saavad, selgub peatselt.

ANDRA KIRNA

blog comments powered by Disqus