Jõgeva linna teod pälvisid tunnustuse

Jõgeva linnapea Kalmer Laini ja linnavolikogu esimees Meelis Pauklini Eesti Vabariigi 92 aastapäevale pühendatud vastuvõtul kuulutati välja konkursi Jõgeva Linna Aasta Tegu 2009 laureaadid, milleks osutusid bussijaama ehitamine ja võidupühaparaad avaliku sektori, kokkutuleku Jõgevatreff motoparaad mittetulundusühingute ja ettevõtja Eha Aldi käsitöökaupluse uutesse ruumidesse kolimine erasektori kategoorias.

Konkursi eripreemia pälvis majahoidja Eha Manguse, kelle tööpiirkonnaks ennekõike rahvakeeli KEK-i linnaosaks kutsutud piirkond.

Kümneliikmeline komisjon pakkus rahvaküsitlusel väljavalimiseks erinevaid 2009. aastal toimunud sündmusi ja tehtud tegusid. Komisjoni kuulunud Jõgeva linnavalitsuse arenduse peaspetsialisti Erki Tederi sõnul olid jõgevlased ja ka siinsest elust huvitatud teise paikade inimesed üllatavalt usinad tunnustuse väärijaid välja pakkuma

Konkursi laureaatidele andsid linnapea Kalmer Lain ja linnavolikogu esimees Meelis Pauklin üle kingitused, milleks olid Sergei Jerjomini valmistatud klaasist seinakell Jõgeva linna sümboolikaga.

Avalikus sektoris korda saadetust valiti aasta teoks võidupüha paraadi korraldamine. Tunnustuse pälvis Kaitseliidu peastaap. “Mul on südamest hea meel, sellise valiku üle. Rõõmu teeb fakt, et paraadiks valmistumisel sai Jõgeva linn märksa nüüdisaegsemaks ja ilusamaks,” ütles Kaitseliidu Jõgeva Maleva pealik kapten Janno Rosenberg.     .

Jõgeva aasta teoks avaliku sektori kategoorias sai Jõgeva bussijaama hoone, mille projekteerisid arhitektid Andres Lunge ja Mait Lauri  arhitektuuribüroost  Lunge &Ko ning ehitas firma Eviko. Hoone valmimist hoidsid põhjalikult oma huviorbiidis  ettevõtte projektijuht Reedik Rööpson kui ka firmajuht Rein Murumägi.    

“Tunnustus tõestab, et inimesed on vastvalinud bussijaama omaks võtnud. Nägus ja omalaadne bussijaam maakonnakeskuses on kahtlemata märkimisväärne edasiminek bussisõitjate teeninduskultuuris. Usutavasti pole aga bussijaama kasutamisel kõik võimalused veel ammendunud. Kohvik juba avati, ehk võiks aga seal hakata tulevikus ka ajalehti ja ajakirju müüma,” märkis MTÜ Jõgevamaa Ühistranspordikeskus juhatuse liige Heldur Lääne.

“Kui lastele Jõgeva linna vaatamisväärsusi ja huvitavaid hooneid tutvustame, siis oleme käinud vaatamas ka bussijaama,” ütlesid lasteaia Karikakar õpetajad Liisi Poom ja Katrin Kriiska.

Mittetulundusühingute kategoorias pälvis tunnustuse rahvusvahelise motomatkajate kokkutuleku Jõgevatreff korraldaja Igaor Ellison Jõgeval peetud motoparaadi eest.

“Atraktiivne ja võimas sündmus on saanud teoks tänu paljude inimeste mõistvale suhtumisele ja koostöövalmidusele,” märkis Ellisson, kes ütles, et tänavu 31. juulil tuleb Jõgeval motoparaad juba kuuendat korda.

Erasektori arvestuses tunnistati aasta teo laureaadiks ettevõtja Eha Aldi avatud käsitöötoodete pood. “Üllatusena tulnud tunnustus toob mõistagi rõõmu. Samas tunnen, et see on mõneti avansina saadud ning olen kohustatud klientide huvides veelgi rohkem pingutama. Kõige suuremat puudust tunnen aga ajast. Nii soovisin endale sisemuses uue aasta saabudes päevas veel üht tundi ja üht pühapäeva aastas. Paraku jääb see soov täitumatuks.”

“Kui varem võis Eha Aldi käsitööpoe kohta öelda väike ja hubane, siis nüüd sobib öelda juba suur ja hubane. Me ei käi siin just väga tihti, kuid vajaliku kauba saame alati kätte,” ütlesid esmaspäeval poodi külastanud Kati Kell-Jõepera ja Riina Säälik.

Konkursi eriauhind otsustati aga anda Jõgeva Elamus töötavale majahoidjale Eha Mangusele. “Ma ei käinud ise iseseisvuspäeva vastuvõtul, sest sadas tugevasti lund ja see vajas koristamist. Arvan, et inimesed võiksid ka rohkem ühistööd teha, sest siis läheks elu paljugi paremaks,” tõdes Manguse.

“Eha Manguse teeb hommikust õhtuni tööd. Temast tasub meil kõigil eeskuju võtta. Kui kõik hoolitseksid oma kodude ümbruse eest samasuguse pühendamisega nagu tema oma igapäevatööd teeb, oleks Jõgeva linn märksa rohkem hoolitsetud ja puhtam,” lisas hindamiskomisjoni kuulunud ettevõtja osaühing Juta&Kaido juhataja Kaido Lehtla.

iii

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus