Jõgeva linna staadion läbis värskenduskuuri

Kümme aastat kasutusel olnud Jõgeva linna staadioni rajakate läbis tänavu suvel värskenduskuuri. “Olemasolev tartaankate puhastati ning vajadusel lõigati välja ja asendati kohad, kus tartaan oli aja jooksul asfaldi küljest lahti tulnud,” rääkis Jõgeva spordikeskuse juhataja Priit Toru. “Puhastatud rajakate pritsiti seejärel üle kahe kihi tartaankummipuruga.”

Algselt pidid staadioni rajakatte renoveerimistööd algama juba juuli algul, kuid töid teostanud Kuldvillak-Sport OÜ spetsialistid olid sel ajal seotud Kärdla staadioni renoveerimisega, halva ilma tõttu sealsed tööd aga venisid. “Märja ilmaga ei ole seda tööd võimalik teha, seetõttu anti lepinguga tööde tegemiseks ka väike varu,” selgitas Priit Toru. “Linna jaoks oli esmatähtis, et kõik oleks valmis 1. septembriks. Jõgeva koolid on ju staadioni kõige suuremad kasutajad.”

Pritsimistööde järel kanti kattele ka uued jooned, mida hinnanguliselt on kokku viis-kuus kilomeetrit. “Jooned olid täiesti ära kulunud,” lausus spordikeskuse juhataja.

“Superhea töö on ära tehtud,” on Priit Toru kokku umbes 86 000 eurot maksnud renoveerimistöödega rahul. “Peamine on muidugi see, et ka treenerid ja sportlased uuendatud rajakattega rahule jääks ning staadion edasi kestaks ja uusi harrastajaid juurde tuleks.”

Järgmise investeerimisvajadusena toob spordikeskuse juhataja välja staadionil puuduvad abihooned. “Puuduvad hooned, kus saaks kergejõustikuinventari hoida ning riideid vahetada,” lausus ta. “Põhikooli remondi tõttu on juba sel talvel probleemiks ka kõrgus- ja teivashüppemattide hoiustamine, selleks oleks vaja suurt ja kuiva ruumi.”

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus