Jõgeva linna päevad meelitavad rahva kodunt välja

      Reede keskpäeval Jõgeva kesklinnas korrastatud pargis linnavalitsuse ja -volikogu vahelise malematšiga avatud Jõgeva linna 70. sünnipäevale pühendatud linnapäevad meelitavad rahva kodust välja laadamelu nautima ning mitmesugustest kultuuri- ja spordiüritustest osa saama.

“Inimese jaoks on 70 aastat soliidne iga, 70-aastast linna võiks aga võrrelda vahest ehk esimesse klassi mineva lapsega,” ütles linnavolikogu esimees Ants Prii linnapäevi avades. Linna sünnipäevakingituse, renoveeritud kesklinna pargi kohta ütles Prii, et seda kaunistavad purskkaev ja välimalelaud meenutavad omal moel olnud aegu: purskkaev on kesklinnas kunagi juba olnud (asus kultuurikeskuse esisel platsil) ning malet mängiti Jõgeval mõnikümmend aastat tagasi vägagi kõrgel tasemel.

“Et Jõgeva linn on maakonna keskus, siis tähendab Jõgeva linna sünnipäev pidupäeva ka maavalitsusele,” ütles maavalitsuse poolt tervitusi toonud maasekretär maavanema ülesannetes Henri Pook. Jõgeva linnapeale Viktor Svjatõševile andis ta linna sünnipäeva puhul üle maavanema aukirja, praktilisema kingitusena linnale tõi ta aga kotitäie tsementi: ehitada on linnas ju alati midagi vaja. 

Kauplejaid pea kaks korda rohkem

Koos linnapäevadega avati ka Jõgevamaa kevadlaat. Laada projektijuht, Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse konsultant Kersti Kurvits ütles varasemale Kesk-Eesti messide traditsioonile viidates, et väikeste piirkondlike messide aeg on praegustes ettevõtlusoludes ümber saanud, küll aga tasub kevadlaata pidada. Võrreldes aastataguse laadaga on Kurvitsa sõnul tänavusel kauplejaid peaaegu kaks korda rohkem — 121.

Kesklinna park avati linnavalitsuse ja -volikogu vahelise malematšiga. Linnavalitsust esindasid linnapea Viktor Svjatõšev ning abilinnapead Aare Olgo ja Kalmer Lain, linnavolikogu esimees Ants Prii, tema edukast noormaletajast poeg Ants Marten Prii ja volikogu liige Heli Raevald. Loosimisega sai valged malendid enda valdusse linnavalitsus. Vene avanguga alanud mäng lõppes sõbraliku viigiga.

“Oleksime peaaegu võitnud, aga sellise harjumatu suurusega laual mängides on päris raske keskenduda ja mängust ülevaadet saada,” tunnistas abilinnapea Kalmer Lain.

Puidust hiidmalendid hakkavad seisma kollases metallkapis malelaua kõrval, kapi võti aga kultuurikeskuse valvelauas.  

Tegevust jätkub kõikidele

Igal aastal toimuvad Jõgeva linna päevadel traditsioonilised üritused, milleta seda sündmust ettegi ei kujutaks – laupäevahommikune  äratus puhkpillimuusika saatel,  ühine sünnipäevatordi söömine, paremate ettevõtjate autasustamine ja väikeste linnakodanike vastuvõtt.

Juubelisünnipäeva tähistatakse vääriliselt laupäeva õhtul pika laua peoga. Meelt lahutab ansambel Untsakad.

Reedel sai igal täistunnil muusikakooli ees kuulata õpilaste trepikontserte, nautida tähtede korvpallimängu ning õhtul Jõgeva kooride laulu.

Pidulikul aktusel reede õhtul jagas linn  au- ja teenetemärke

Jõgeva linna 70. sünnipäeva puhul said linnalt aumärgi kolm ja teenetemärgi üheksa linnakodanikku.

Teenetemärgid pälvisid

Airi Rütter

Rein Mõts

Ludmilla Hannula 

Aumärgi pälvisid

Malle Jeltsova

Heino Ilves

Sirje Narits

Merleen Läänemägi

Anne Kütt

Piret Koll

Jüri Alandi

Arvi Tammel

Kalev Aun

RIINA MÄGI

HELVE LAASIK

blog comments powered by Disqus