Jõgeva linna aastavahetuse ilutulestik maksab 30 000 krooni

Kui möödunud aastal lasti ilutulestik taevasse Kesk-Eesti Ärikeskuse katuselt, siis tänavu tehakse seda linnavalitsuse katuselt. Paeveeri sõnul on tulevärk hästi nähtav kultuurimaja juurest, kuhu rahvas koguneb linnapea ja volikogu esimehe uusaastatervitust kuulama.

Linnaaednik ütles, et tänavu on kavas ka mõned uued efektid, ilutulestiku korraldajaks on AS Ruff Eesti.

Põltsamaa linnarahvas saab vaadata ilutulestikku Roosisaarel. Põltsamaa linnapea Jaan Aiaotsa sõnul maksab tänavune ilutulestik 12 000 krooni, raha selleks tuleb linna eelarvest.

Linnapea sõnul on põltsamaalaste ilutulestikuga rõõmustamine juba aastatepikkune traditsioon.

Tänavu korraldab ilutulestiku ka Puurmani vald. Vallavanem Rauno Kuus ütles, et ilutulestiku kogumaksumuseks on tänavu 8000 krooni ning see kestab kaheksa minutit. Tellitud tulevärk lendab Puurmanis taevasse esmakordselt.

Kuusi sõnul toetab vald ilutulestiku korraldamist 2000 krooniga, ülejäänud raha on saadud headelt sponsoritelt. Kokku toetas aastavahetuse ilutulestikku üheksa firmat ja kolm eraisikut. Tuledemängu kogunetakse vaatama vallamaja juurde.

Eesti kalleim ilutulestik lendab aga uusaastaööl taevasse Rakveres, makstes 120 000 krooni. Neljandat korda Rakveres ilutulestikku korraldava osaühingu Firestudio projektijuht Väino Moor ütles Virumaa Teatajale, et pöördus ilutulestiku jaoks raha kogudes umbes 80 ettevõtte ja asutuse poole, kellest pooled ettevõtmist toetasid. Rakvere linnaeelarvest on eraldatud ilutulestiku tarvis 10 000 krooni.

Kallimad tulevärgid lendavad õhku veel ka Tartus ? 80 000 krooni eest ning Viljandis, kus ilutulestik maksab 60 000 krooni.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus