Jõgeva linn teeb aukodanikele rahalise kingituse

Jõgeva linnavolikogu otsuse kohaselt teeb linn tänavu oma aukodanikele 77 euro suuruse rahalise kingituse. Volikogu Keskfraktsiooni liikmete Mai Treiali ja Arvo Sakjase algatatud eelnõu pälvis 14 volikogu liikme toetuse, selle vastu hääletasid kolm linnavolinikku.

Mai Treiali sõnul tehakse rahaline kingitus, mille suurus eurodes võrdub Jõgeva linna vanusega aastates, isikutele, kellele on Jõgeva linnale osutatud väljapaistvate teenete eest erilise auavaldusena omistatud aukodaniku nimetus.

“Kui linn tähistab oma sünnipäeva, siis oleks ilus omalt poolt meeles pidada neid inimesi, kes on Jõgeva linnale väga palju andnud,” lausus Treial. Tema sõnul on praegu väljatöötamisel uus Jõgeva linna tunnustuse avaldamise kord ning ta sooviks, et selline kingitus muutuks traditsiooniliseks.

Päevakorrapunkti arutelu ajal pälvis enim tähelepanu summa suurus ja paralleel Klubi 38 liikmetele tehtava rahalise kingitusega. “Peaksime tulevikus mõtlema sellele, kuidas aukodanikke palju väärikamalt ja ilma selliste pisikeste rahaliste sutsudeta tunnustada ja väärtustada,” lausus IRLi fraktsiooni esimees Mihkel Kübar.

Klubi 38 liikmeid on hetkel 16, nemad olid Jõgeva elanikud juba 1938. aastal, kui Jõgeva alevist sai linn. Ka neile linna poolt tehtava iga-aastase rahalise kingituse suurus sõltub linna vanusest. “Need inimesed on kindlasti Jõgeva heaks üht ja teist teinud,” lausus IRLi fraktsiooni liige Priit Põdra. “Samas inimene, kes on Jõgeva linnas valitud aukodaniku staatusse, ei ole teinud mitte ainult üht ja teist, vaid ta on teinud Jõgeva linnale midagi sellist, millest suuremat linn ei oskagi mõelda.”

Mais 77 aastaseks saanud Jõgeva linnal on kaheksa aukodanikku, neist viis on tänaseks meie hulgast lahkunud. 1988. aastal said seoses Jõgeva linna 50. aastapäevaga aukodanikeks Aleksander Oras, Vambola Asper, Johannes Nahkur ja Eino Veskis, hiljem on Jõgeva linnale osutatud väljapaistvate teenete eest selle au osaliseks saanud Asta Paeveer (1998), Valdeko Vadi (2003), Ants Paju (2009) ja Airi Rütter (2013).

MATI ALEV

blog comments powered by Disqus