Jõgeva linn sai uued juhid

Teisipäeval peetud Jõgeva linnavolikogu istungil läks kohalik võim Isamaa ja Res Publica Liidu, Keskerakonna ja Rahvaliidu fraktsiooni koalitsioonile. Uueks volikogu esimeheks valiti kaheteistkümne häälega Rahvaliidu fraktsiooni esimees Mai Treial ja linnapeaks senine abilinnapea, IRLi liige Mihkel Kübar.

Uued linnajuhid peavad esmatähtsaks koostööd, töörahu taastamist kohalikus omavalitsuses ja keskendumist teemadele, mis on linnaelanike igapäevaelus olulised.

Uus võimuliit umbusaldas kaheteistkümne häälega seniseid reformierakondlastest Jõgeva linnajuhte — linnavolikogu esimeest Meelis Pauklinit ja linnapea Kalmer Laini. Lain kinkis linnavolikogule purgi mett, märkides, et linnajuhina püüdis ta võimalikult palju propageerida ka tervislikku toitumist.

Uueks linnavolikogu esimeheks valitud Mai Treial ütles, et nõustus kandideerima sellele ametikohale volikogu uue koalitsiooni ja paljude linnaelanike soovil. “Kohalik võim peab arvestama kohalike elanike vajadusi ja olema rahva teenistuses. Seega on oluline kaasata otsustamisprotsessidesse mitmete eluvaldkondade esindajaid. Samuti on olulised mitmekülgsed ja asjalikud suhted maavalitsuse ning omavalitsustega nii Jõgevamaal, kogu Eestis kui ka välisriikides,” lisas Treial. 

Linnapea plaanib töörahu taastada

Linnapeaks valitud Mihkel Kübar ütles, et lähiajal on plaanis arutada linnaametnikega nende tööülesannete ja praeguse aja aktuaalsemate tegemiste üle. “Üheksa kuu vältel, mis jäänud kohalike omavalitsuste valimisteni, me struktuurseid muudatusi linna juhtimises ei tee. Praegu on aga esmatähtis taastada stabiilne töörütm ja töökorraldus ning kodurahu, sest viimane aasta või poolteist on möödunud piisavalt suure närvipinge all,” nentis ta.

Volikogu kinnitas ka linnavalitsuse koosseisu. Sinna kuuluvad lisaks linnapeale Keskerakonnast Aare Olgo, kes asub ametisse abilinnapeana, ja Heli Raevald; Isamaa ja Res Publica Liidust Priit Põdra ja Rahvaliidu fraktsioonist Maido Mägi.

“Püüan võimalikult kiiresti kokku kutsuda ka esimese uue linnavalitsuse istungi, sest mitmed kiired küsimused vajavad lahendamist. Usutavasti tuleb päevakorda ka põhikooli direktori ametissekinnitamine. Kui soovime, et märtsi lõpuks tekiks õpetajatel teatud kindlus, peaks uue koolijuhi võimalikult ruttu paika saama,” lausus vastne linnapea. 

Kaasatakse ka opositsioon

Jõgeva linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon jääb uues poliitilises olukorras opositsiooni. “Osaleme volikogu tegevuses aktiivselt ja soovime kaasa aidata linna arengule niipalju, kui meid sellesse töösse kaasatakse. Kui koalitsioon meile pakub, võtame vastu revisjonikomisjoni esimehe koha, mis traditsiooni kohaselt opositsioonile kuulub,” ütles fraktsiooni esimees Raivo Meitus.

Keskerakonna fraktsiooni esimees Aare Olgo teatas, et koalitsioon näeb Reformierakonna esindajaid meelsasti mitte ainult revisjonikomisjoni juhina, vaid ka teiste komisjonide aseesimeestena.

Reformierakond omakorda umbusaldab järgmisel linnavolikogu istungil uut linnapead. Umbusaldus peaks hääletusele minema jaanuari lõpus.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus