Jõgeva linn saab biokütusekatla

2013. aasta jooksul on Jõgeva linna kaugküttetarbijatel lootust senisest madalamale küttehinnale, sest Jõgeva katlamaja opereeriv aktsiaselts Eraküte kuulutas välja hanke 1970. aastal rajatud katlamaja rekonstrueerimiseks, mille tulemusena on plaanitud paigaldada biokütusel (puit ja/või tükkturvas) töötavad soojuse tootmise seadmed ning korrastada olemasolevat hoonet ja territooriumi, teatas linnavalitsuse avalike suhete peaspetsialist.

Jõgeva endise linnapea Kalmer Laini sõnul peaks uus katlamaja pärast mitu aastat kestnud läbirääkimisi välja kuulutatud hanke tulemusena järgmisel kütteperioodil linnaelanikele soodsamat teenust pakkuma. “See on kindlasti hea uudis linnaelanikele, kelle küttearved on Eesti keskmisest suuremad,” kommenteeris Lain. “Iga kokkuhoitud euro võimaldab elu paremaks muuta.”

Käesoleva aasta 2. jaanuaril saatis AS Eraküte võimalikele pakkujatele välja katlamaja rekonstrueerimise hankedokumendid. Hanke teade on väljas ka AS Eraküte kodulehel ja hankel on oodatud osalema kõik vastavat pädevust omavad ettevõtjad.

Tööde teostamise aeg selgub hanketulemuste ja läbirääkimiste käigus. AS Eraküte juhatuse esimehe Priidu Nõmme sõnul peaksid uued seadmed praeguse kava kohaselt tööle hakkama 2013. aasta lõpus.

Esialgu oli Jõgeval 1970. aastal rajatud katlamajas kolm masuudil töötavat aurukatelt. Koos linna arengu ja soojuse tarbimise kasvuga katlamaja 1980. aastal laiendati ja paigaldati sinna täiendavalt kaks aurukatelt. 1990. aastate alguses moodustati katlamaja ja Jõgeva linna soojusvõrkude käitamiseks ja haldamiseks munitsipaalettevõte Jõgeva Soojus. 2001. aastal toimunud erastamiskonkursi tulemusena sai katlamaja ja soojusvõrkude omanikuks AS Eraküte.

Alates 2003. aastast on soojuse tootmine toimunud kahe gaasiküttel töötava veesoojenduskatlaga, mis jäävad kasutusse ka pärast rekonstrueerimist ning millele lisanduvad biokütusel töötavad seadmed.

VOOREMAA

blog comments powered by Disqus