Jõgeva kunstikooli näitus lisab linna sünnipäevale värvi

Jõgeva kunstikooli kevadnäitusel saab imetleda kunsti nii-öelda maast laeni, sest üles on seatud kõigi õpilaste õppeaasta jooksul valminud paremad tööd.

Näitust jagub nii spordihoone Virtus fuajeesse ja  nullkorrusele kui kunstikooli koridori, õppeklassidesse ning kohvikusse, kus on ennast sisse seadnud nunnud loomad. Näitusel on 70 lapse tööd. Kunstikooli koridoris on vaatamiseks väljas mudilaste ja kunstiringis osalejate looming, fuajees on aga kaugemalt vaatamist nõudvad maalid, kompositsioonid, ažuurtehnikas tööd ning vitriinides keraamika. Nullkorrusel on uudistamiseks nooremate õpilaste looming ning klassides leiab suuri portreesid kuulsustest, nagu Justin Bieber, Juss Haasma ja Leonardo DiCaprio. Välja on pandud ka papjeemašeetehnikas meisterdatud loomad. Rikkaliku kevadnäituse sättisid üles kunstikooli õpetajad Elita Järvela, Piret Järv ja Auli Kumel. Õpetaja Elita Järvela sõnul hakkasid nad näituseks valmistuma juba pärast kevadist koolivaheaega. “See on õpetajatele paras kompositsiooniülesanne,” tunnistas  Elita Järvela muiates.

Põnev vaadata

Kaheksa-aastane kunstikooli õpilane Laura tutvustas oma huvitava kompositsiooniga tööd: värviliste puuviljadega joonistusel on taustaks väljalõigatud loomad. “Loomad sattusid hiigelsuurte puuviljade vahele, seda on põnev vaadata,” märkis Laura.

Üheksa-aastane Moonika tutvustas oma erilist natüürmorti, kus ta kasutas kuldset akrüülvärvi, mida õpetaja Elita sõnul kasutatakse ainult erilistel puhkudel.

“Mulle meeldib see baleriin,” selgitas kaheksa-aastane Kristi, miks ta soovis just selle töö näitusele panna. Kristi teine töö, kus on selgete siniste toonidega taevas, meri ja kollane kuu, on hea näide, kuidas kaunis maal võib olla minimalistlikult lihtne.

12aastasel Elisabetil on kevadnäitusel kuus tööd. Tüdruku sõnul meeldib talle erinevate tehnikatega katsetada. “Kõige keerulisem tundub akvarell,” lausus ta. Näituselt on Elisabeti lemmikuks guašiga maalitud päikeseloojang.

Kevadnäitus korraldatakse kunstikooolis igal aastal. Õpilased ootavad seda väga ja näitust tullakse sageli vaatama terve perega. Näitus on avatud 2. juunini, kõik huvilised on oodatud.

MARGE TASUR

blog comments powered by Disqus