Jõgeva kultuurikeskuses said noored esimesi lavakogemusi

Kokkutulnuid oli saal peaaegu täis. Esinesid noored solistid, kellest mõned on äsja alles oma neljandat sünnipäeva tähistanud. Paljud lapsed ja noored on enne osalenud nii kohalikul kui ka valla laulupäeval ja noppinud sealt üsna häid kohti. Enamasti lauldi emadest ja kevadest.

Esimese esinemiskogemuse sai poisteansambel õpetaja Silja Piiri juhendamisel. Kaheksa noormeest on laulnud koos kõigest kaks nappi kuud. Laulud õpetasid lastele selgeks laulustuudio juhendajad Merike Siirak ja Ülle Hansen.

Merleen Läänemägi abiga olid noored võimlejad ja tantsijad, kellest noorimad alles lasteaiaealised, vanemad aga gümnaasiumiõpilased, õppinud toredaid liikumiskavasid. Ühte kontserdil esinenud tantsurühma juhendab ka õpetaja Kersti Terasmägi.

Kõige nooremate piigade võimlemisrühm astus lavale “väikeste nõidadena” ? tüdrukud näitasid, mida nad oskavad teha rõngastega. Suuremad neiud olid kehastunud kassideks, erineva kogemuse ja vanusega neiud improviseerisid hoogsate tantsudega ka teemadel “Ei ole ma tüdruk ega naine” ja “tänavatüdrukud”. Vanimate neidude rühm sai edasi Koolitantsu festivali lõppvooru.

Seltskonnatantsud on populaarsed

Kultuurikeskuse juures tegutseb ka Tartu tantsuklubi “Stiil” filiaal. Väikesed ja natuke suuremad seltskonnatantsijad tutvustasid erinevaid tantsustiile. Näiteks said pealtvaatajad aimu, kuidas tantsida korrektselt näiteks sambat või viini valssi.

Lisaks tantsu- ja laulustuudiole tegutseb Jõgeva kultuurikeskuses ka kitarristuudio, kus mängivad nii poisid kui tüdrukud. Kuigi Hillar Laane on noori kitarrihuvilisi õpetanud juba neli aastat ja huvilistest pole kunagi puudus olnud, on enamik noori piirdunud vaid kõige algelisema õppega. Nüüd on tekkinud aga ansamblijagu tõsiseid muusikahuvilisi, kes tegid kevadkontserdil debüütesinemise.

Kui kultuuriminister Urmas Paet eelmisel reedel Jõgeva kultuurikeskuses käis, märkas ka tema suurt huvi kitarrimängu vastu. Ministri sõnul on igati positiivne, kui kultuurimajas on lava taga harjutamas kitarrihuvilised poisid.

Esimesed positiivsed lavakogemused

Kevadkontserdil kõlas kitarril palju vahvaid muusikapalu. Julge neiu Kadri Mitt püüdis teha

Mõlemat ? korraga nii laulda kui ka kitarri mängida. Laul “Ootus” oli koguni Kadri enda tehtud.

Üle kahe tunni kestnud ürituse lõpetas laulustuudio laste ühislaul, mis rääkis sellest, kuidas suured inimesed lapsi ikka päris hästi ei mõista.

Noori lauljaid, muusikuid ja tantsijaid on kultuurikeskuse ringides sedavõrd palju, et kõik seekord paratamatult lavale ei mahtunudki ja tuli teha valik.

Kultuurikeskuse juhataja Airi Rütteri sõnul korraldati kontsertetendus kevade auks, aga tähtis oli seegi, et õppimisega vaeva näinud lapsed saaksid esinemis- ja lavakogemusi.

EVA KLAAS

blog comments powered by Disqus