Jõgeva kultuurikeskuse sünnipäeval tunnustati taidluskollektiive

Jõgeva kultuurikeskus ja Jõgeva linnavalitsus korraldasid traditsioonilise tunnustamisõhtu piirkonna taidluskollektiivide eestvedajatele ja esindajatele. Kokkusaamisel kutsuti isetegevuslasi aktiivselt osalema 31. mail peetaval Jõgevamaa rahvakultuurifestivalil “Jõgeva ja Pedja vahel”, 4.-6. juulini Tallinnas toimuval üle-eestilisel laulupeol “Aja puudutus. Puudutuse aeg” ja tantsupeol “Puudutus”  ning nendeks suursündmusteks pühendunult ja põhjalikult valmistuma.

Jõgeva kultuurikeskuse juhataja Ainar Ojasaare sõnul on tavaks korraldada taidlejatele pühendatud tänuõhtuid    kultuurikeskuse aastapäeval. Seekord oldi koos asutuse viiekümne kolmandal sünnipäeval. “Taidluskollektiividel on eriliselt oluline roll kohaliku kultuurielu sisukaks ja huvitavaks muutmisel,” lausus Ojasaar.

“Tean ja tunnen kõiki tänasele vastuvõtule kutsutuid, sest nad on alati kultuurisündmustel osalenud,” märkis linnapea Aare Olgo. Kiitvaid sõnu kultuuritegijatele ütles seda valdkona kureeriv abilinnapea Raivo Meitus.

“Käesoleva aasta muudavad taidluskollektiividele eriti töörohkeks maakonnakeskuses peetav Jõgevamaa rahvakultuurifestival ning  suvised üleriigilised peod Tallinnas. 2015. aasta peaks tulema mõneti rahulikum, 2016 saab aga Jõgeval teoks II Eesti naiste tantsupidu,” ütles Jõgeva linnavalitsuse kultuuritöö peaspetsialist Hele Kull.

Tunnustamisõhtu külalisesineja oli laulja Alen Veziko.

Jõgeva kultuurikeskuse kunstilise juhi Marika Järveti sõnul on Jõgeva linnas üksteist taidluskollektiivi, et aga folklooriseltsi Jõgevahe Pere kuulub neli tantsurühma, siis võib öelda, et kollektiive on kokku viisteist.

i

JAAN LUKAS

blog comments powered by Disqus