Jõgeva Kultuurikeskuse ringide noored treenisid Luual

Jõgeva Kultuurikeskuse juhataja Airi Rütteri sõnul on treeninglaagrite kava kokku pandud nii, et kõik saaksid kõike teha. Treeninglaagri päevad on aga sisustatud üsna tihedalt, et võtta nendelt päevadelt maksimum.
Lisaks treeningutele said noored osaleda ka meisterdamise tundides, esimesel õhtul käidi ka matakarajal ehk ellujäämise lühikursusel, teisel õhtul osaleti orienteerumises ning viimasel päeval toimus lõppkontsert, kus esineti sellega, mis treeningpäevade jooksul õpitud.
Metsamatkal käidi Palamuse Gümnaasiumi inglise keele õpetaja ja õhtujuhi  Valdi Reinase juhendusel mööda märgistatud metsaradasid, kus tuli ronida mäest üles ja alla, käia laudteel ning ronida üle puude. Samuti “maeti” pahad tunded nagu näiteks  viha, kadedus ja tigedus maha erinevatesse aukudesse, mis matkaliste teele jäid.
Orienteerumisvõistlusel, mis korraldati samuti Valdi Reinase abiga, läbisid noored kaardi abil rajal kontrollpunkte. Igas kontrollpunktis ootas orienteerujaid kiri, tuli vastata mitmetele küsimustele, õiged vastused andisid punkte, valed aga karistuspunkte.  Rütteri sõnul ei hinnati ka seda, kui hästi küsimustele oli vastuseid leitud, mitte ainult raja läbimise aega.Nooremas võistlusklassis võitis ettearvatult poiste võistkond, vanemas võistlusklassis aga tüdrukute võistkond 4y.
Airi Rütteri sõnul muutis laagri huvitavamaks see, et kultuurikeskuse kunstiline juht ja kitarriõptaja Hillar Laane andis soovijatele õhtuti ka individuaaltunde, õppida kitarri, paanflööti didgeradot, millest viimane on Austraalia aborigieenide rahvuspill. Pillimänguhuvilistest sai laagri lõpuks kokku isegi instrumentaalansambli, mis lõppkontserdi ajal ka esines.
Rütteri sõnul esineti sellega, mis laagripäevade jooksul õpitud ning seda tulid vaatama ka naabrid: samal ajal Luua ühiselamus laagris olnud Tartu lapsed.
“On väga hea meel, et lapsed tahavad tantsida ja laulda. Kahju on ainult sellest, et ilmad olid jahedad ning ujuma me ei saanudki. Lapsed ütlesid ka, et järgmisel aastal võiks laager pikem olla,” ütles kultuurikeskuse juhataja.
EVA KLAAS

 

blog comments powered by Disqus